Všechny děti, které rády zpívají a chtěly by se stát členy proslulého libereckého pěveckého sboru Severáčku, mají šanci to zkusit uprostřed příštího týdne. Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. června pořádá vedení Severáčku ve zdejší Základní umělecké škole ve Frýdlantské ulici zápis do přípravného oddělení Broučci zpěváčci I. a II. Zápis proběhne po oba dny od 14.30 do 17.30 hodin.

Zápis je určen pro děti, které v příštím školním roce 2008/2009 nastoupí do první až třetí třídy základní školy. „Těšíme se na všechny děti, které přijdou. Rodiče mnohdy nevědí, že jejich děti hezky zpívají a tak jim rádi poradíme, zda je právě pro jejich dítě sborový zpěv vhodný,“ uvedla sbormistryně Severáčku Silvie Pálková.

Poslední červnový víkend bude Severáček hostit sbor I Cantori della Turrita ze švýcarského města Bellinzona. Oba sbory vystoupí společně na několika koncertech ve Všeni, v českém Dubu i v německém Görlitz.

A hned po skončení tohoto školního roku se vydá téměř stovka severáčkovských dětí na tradiční soustředění sboru v Letařovicích. „Každý rok se těšíme, až skončí škola a my se se zkoušením přesuneme do malebného letařovického mlýna. Letos musíme důkladně připravit novou sezónu, ve které budeme slavit padesáté výročí od založení sboru,“ sdělila Silvie Pálková.

V těchto dnech sbor zpívá na festivalu v Estonsku.