Jaká hudba se rodí v Jablonci? To se dozvíte dnes večer. Rodáci z Jablonecka zahrají posluchačům v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Jejich vystoupení začne v 19 hodin.V programu zazní klavírní skladby Sergeje Rachmaninova, Roberta Schumanna, Leoše Janáčka, Frédérica Chopina, dále výběr kytarových skladeb Jana Krajníka, klasická i filmová hudba v podání komorního orchestru.

„Zahraji cyklus skladeb Noci nad Alhambrou a Katalánské příběhy, které vznikly během mých cest po Španělsku. Větší část života žiju v Jablonci, ale upřímně řečeno se lépe cítím víc na jihu. Sníh mi nic neříká a když teploty vystoupí nad třicet stupňů, cítím se nejlépe," řekl kytarista Jan Krajník.

Baroko i filmy

Jablonecký komorní orchestr představí svůj letošním koncertní program.

Zazní stará barokní hudba, klasická a také orchestr čeká velká premiéra sólového klavíru se smyčci a bicími Croatian Rhapsody.

Přechod k filmové hudbě zajistí ukázka z připravovaného koncertu pro děti pod názvem Z pohádky do pohádky Šíleně smutná princezna.

„Forest Gump se snad nikdy neoposlouchá. Tím pravým bonbónkem bude od léta očekávaná premiéra mohutné a dynamické skladby Croatian Rhapsody v podání naší klavíristky Marcely Jandové a všech hráčů smyčcové sekce orchestru," láká na koncert dirigent Luboš Lachman.

„Žije se mi v Jablonci úžasně. Mám velkou radost, že se tu podařilo založit komorní orchestr a že se neustále rozvíjí a rozrůstá. Vyrůstají v něm mladí výborní hráči,"dodal Lachman.

Vstupné na koncert je jednotné 60 Kč. Domů se mohou posluchači svést autobusem přímo od divadla.