Sbohem přišly zpěvačce dát snad všechny věkové kategorie. Převažovali dědečkové, babičky, maminky a tatínkové, ale akci si nenechaly ujít ani mladší ročníky.

Před Tipsport arenou byl trošku zmatek. Dokonce i na silnicích bylo znát, že zpěvačka je hodně oblíbená. Už u Babylonu byla kolona aut, která neměla konce. Někteří fanoušci to nevydrželi, nechali auta poměrně daleko od haly a na koncert spěchali pěšky, přestože dost pršelo.

U samotné areny potom lidé zmateně pobíhali od vchodu ke vchodu a hledali ten svůj správný gejt. Bylo vidět, že starší generace není zvyklá chodit na tak velké akce.

Koncert začal s dvacetiminutovým zpožděním, asi právě kvůli zmatkům se vchody a dopravním kolapsem. To už ale všichni fanoušci seděli na svých místech a napjatě očekávali svou oblíbenou zpěvačku.

Zhasla světla a na pódium se objevila kapela Flamingo a sólistky. Koncert zahájili úvodním intrem, ve kterém představili staré hity zpěvačky.

Marie Rottrová je opravdová dáma

Po krátkém úvodu se na pódiu konečně objevila hlavní hvězda večera. Těžko by jí někdo hádal sedmdesát.

Šaty na ramínka a moderní lodičky bez špičky by si nemohla vzít ani kdejaká čtyřicátnice. Ovšem Marii Rottrové to slušelo. Je to opravdová dáma.

Mezi prvními skladbami zazněly písně To nic nebo Měli jsme se potkat dřív. Přestože Rottrová zpívá hlavně popové písničky, na koncertě zněly mnohem rockověji než z nahrávek.

„Teda vás tu je hodně. To jste všichni moji fanoušci?,“ zeptala se Marie Rottrová udiveně a publikum jí odpovědělo hřmotným potleskem.

Zpěvaččin hlas možná ztratil na síle, rozsahu a pohyblivosti, ale můžeme říci, že její hlasový rejstřík zdrsněl, což jí velmi svědčí a dodává písním ještě zajímavější kabát.

Prvním hostem Marie Rottrová byla začínající slovenská zpěvačka Patricie, která zpívala jen jednu píseň Nahá.

„Tuhle písničku jsem si vybrala, protože když stojím před vyprodanými halami, a zpívám na stejném pódiu jako paní Rottrová, připadám si doslova nahá,” uvedla mladá zpěvačka na svém webu.

Němec zpíval cover od Ohio Express

Ze svých kolegů Rottrová pozvala na koncert svého dlouholetého pěveckého partnera Petra Němce. Zpěvák už není žádný mladík, ale na pódiu to pořádně rozjel.

Zazpíval i českou cover verzi Yummy Yummy Yummy od Ohio Express, která v češtině nezněla tak lehce a bezstarostně jako v originále. Ani nepřiznal, že jde o předělávku, a většina přítomných si tak myslela, že je to jeho písnička.

Během jeho vystoupení se Marie Rottrová znovu převlékla do velmi elegantních rudých šatů na jedno rameno a slušelo jí to ještě mnohem více.

Koncert pokračoval velkými hity Štěstí a Řeky lásky proud. Publikum zpěvačce velmi často spontánně tleskalo, dokonce i během písniček. Mnoho lidí si také prozpěvovalo, tleskalo do rytmu nebo pohupávalo. To už se na koncertech v dnešní době moc nevidí. Rottrová prostě fanoušky uměla zaujmout a nadchnout.

Dalšího zajímavého a pro Rottrovou jistě důležitého hosta, uvedla zpěvačka písní Lásko, kterou pro ni napsal. Nebyl to nikdo jiný než její dvorní skladatel Jaroslav Wykrent. Postarší skladatel nejenom zpíval, ale také bavil publikum vtipnými, někdy tragikomickými komentáři.

„Vy mi tu tleskáte, jako kdybych byl národní památka,“ pozdravil publikum Wykrent. Sám pak zazpíval písničky Agnes a Sára.

„Měl jsem z tohoto koncertu smíšené pocity, ale jsem rád, že tu jsou i pamětníci. Přestože mám papíry na hlavu a jsem penzista, něco ještě zvládnu,“ pokračoval Wykrent a publikum si svým humorem naprosto získal.

Populární hudba je jako žvýkačka

Jeho poslední komentář stál opravdu za to. „Populární hudba je jako žvýkačka. Vyžvýkáte ji a vezmete si další. Děkujeme, že nás s Marií žvýkáte i po čtyřiceti letech.“ Když zpěvák a skladatel odcházel, diváci povstali a dlouho mu tleskali.

Marie Rottrová pokračovala předělávkou arménsko-francouzského šansoniéra Charlese Aznavoura s českým textem Jiřiny Fikejzové Máma. Následoval další zpěvaččin hit Zřejmě letos nikde nejsou kytky.

„Další můj host je spojený s divadlem Semafor, má nádherný hlas, miluje operu, pije whisky a jezdí v kabrioletu,“ uvedla Rottrová dalšího hosta. Na pódiu přivítala Petra Spáleného. Ten zazpíval tři své hity. Většina diváků znala hlavně poslední Plakalo baby. Po jeho koncertě se Marie Rottrová opět převlékla do černobílých šatů v retro stylu a na pódium pozvala posledního hosta, kapelu Neřež, s kterou posledních deset let spolupracuje.

Neřež zahráli nejprve sami a potom pozvali Rottrovou. Zajímavá byla také písnička Žaluzie, kterou pro zpěvačku složila skladatelka a textařka Zuzana Navarová.

„Chce se mi říct někdy příště, ale neřeknu to. Užijte si večer,“ rozloučila se Marie Rottrová a chtěla tím fanouškům naznačit, že ukončení kariéry myslí skutečně vážně.

Koncert zakončila písní Black Sabbath

S libereckými fanoušky se rozloučila svižnější písničkou Markétko. Nakonec přidala i hitovky Kůň bílý a svůj největší hit, na který fanoušci určitě čekali, Lásko voníš deštěm, která se v anglickém originále jmenuje She's gone a je od Black Sabbath.

Koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček naší popové scény se velmi vydařil. Fanoušci několikrát při koncertu povstali a zpěvačku odměnili obrovských potleskem.

Většina posluchačů si do chytlavých melodií o lásce, vztazích a květinách, podupávala nebo se vlnila. Mnozí i zpívali. Marie Rottrové to ještě pořád velmi dobře zpívá a také jí to moc slušelo. Škoda, že se rozhodla skončit!