Někdo v pláštěnce, jiný ve svetru, jeden dokonce v plavkách a většina naboso. Nejen studenti z harcovských kolejí viděli v úterý odpoledne nevídanou exhibici – Highline mezi dvěma budovami kolejí.

„Pořádáme to pro studenty i pro kluky, aby měli možnost si to vyzkoušet. Sešli se tu Pražáci i Liberečáci. Před dvěma lety nás počasí také vypeklo, sice nebyl sníh, ale zase hodně foukalo. Bezpečné to ale je," pořadatelka a studentka Technické univerzity Martina Berková.

Zábava horolezců

Provazochodci si z počasí nic nedělali, chůzi jim prý příliš neztěžovalo. „Samozřejmě je lepší chodit na sluníčko, když je sucho. Maličko to klouže. Já jsem si boty nechal, ale uznávám, že člověk líp vnímá lajnu a je to příjemnější. Máte větší jistotu," popsal student Fakulty architektury Petr Voříšek, který se slacklinem začal před sedmi lety.

„Taťka se zúčastnil horolezeckého výletu na Sardinii a tam spousta horolezců chodila slackline. Zaujalo ho to a přinesl to domů," dodal.

Zkouška na zemi

Pro diváky byla podívaná při vánici ještě napínavější. „Líbí se nám to moc, škoda, že musíme být schovaní pod střechou a nemůžeme si sednout na sluníčko. Myslím, že i pro ty provazochodce to musí být složité, ale kouká se na to dobře. Zkusily jsme si to s kamarádkou nad zemí a moc nám to nešlo," zhodnotila akci studentka z Pedagogické fakulty Kristýna Hanousková.