„Black Sabbath už 
v Česku hráli několikrát, ale bohužel Ozzy Osborne nikdy nezpívá písničku She's gone, tak ji aspoň zazpívám já," uvedla vtipně asi svůj největší hit – cover verzi Lásko voníš deštěm Marie Rottrová.

VÁNOČNÍ KONCERT Marie Rottrové v Domě kultury v prosinci 2015.

Dokonce se traduje historka, že frontman Sabbathů její verzi slyšel a prohlásil, že je lepší než originál.

Po čtyřech letech

Do Liberce se vrátila po čtyřech letech. Tenkrát se loučila svým turné k sedmdesátým narozeninám před delší plánovanou zpívací pauzou.

Přestože posluchači slyšeli obdobný playlist, formou se koncert lišil.

VÁNOČNÍ KONCERT Marie Rottrové v Domě kultury v prosinci 2015.

Kromě svých věrných Neřež si česká Dáma number one přivezla dva další hosty: zpěváka Petra Němce a smyčcové dámské kvarteto Eve Quartet.

„Za svoji kariéru jsem spolupracovala převážně se samými muži, ale začal mi chybět v muzice ten ženský prvek, tak jsem si pozvala tady dámy," uvedla blog tří písní zpěvačka.

V komornějším duchu s ním zazpívala hity Ten vůz už je, Medonosná a Máma.

Pocta Bobkovi

Během koncertu také vzdala hold zpěváku Pavlu Bobkovi, se kterým nazpívala jeden 
z nejslavnějších duetů S tím bláznem si nic nezačínej.
Duetů za svou pětapadesátiletou kariéru nazpívala mnoho. Většinu z nich díky pořadu Divadélko pod věží, který uváděla.

Playlist Marie Rottrové v LiberciSkořápky ořechů, Dívka, To nic, Patnáct, S tebou, Stopy, Ranní loučení, Řeka lásky, Žaluzie, Lásko, Prstýnek
Blog 3 písní od Neřež
Večerem zhýčkaná
Blog 3 písní s Eve Quartetem: Ten vůz už jel, Medonosná, Máma
Měli jsme se potkat dřív, S tím bláznem si nic nezačínej, Dnes plač, Markétka, Kůň bílý
Přídavky: Ametuha, Lásko voníš deštěm

„Přišlo mi líto, že už si 
s Pavlem tuto krásnou píseň nikdy nezazpívám. Navrhla jsem tedy Vítkovi Sázavskému, jestli by si ji se mnou nechtěl zazpívat a on hned souhlasil, že už si to dlouho přeje. Je to taková naše pocta Pavlu Bobkovi."

Zuzana Navarová

Na konci pochválila svou kapelu Neřež, se kterou spolupracuje dlouhá léta. „Marek Eben mi nedávno říkal, že mi to s těmi Neřež hrozně sluší 
a když už to řekne Marek, tak to musí být pravda," smála se v Liberci Marie Rottrová.

Právě s kapelou Neřež, původně Nerez, v osmdesátých letech zpívala Zuzana Navarová. „Písničky pro mě skládali nejenom muži, ale i ženy, například Jiřina Fikejzová," doplnila po odzpívání písně Patnáct. „Třeba Zuzana Navarová mi stihla napsat jen tři věci. A já vám tu poslední teď předvedu," představila song Žaluzie.

VÁNOČNÍ KONCERT Marie Rottrové v Domě kultury v prosinci 2015.Marie Rottrová patří 
k opravdovým ikonám české pop music. Díky své nezaměnitelné barvě hlasu, ale i projevem a elegancí. Žádná česká pěvice neumí o lásce zpívat tak jako ona. V jejím podání milostné písně nikdy nevyzní jako klišé. Žádná jiná zpěvačka neumí stárnout s noblesou tak jako ona. Rovněž ji ctí, že i přes drobné nesrovnalosti ve výškách, by se neuchýlila k playbacku jako většina jejích vrstevnic. Stala se vzorem pro mnoho žen. Je skromná a noblesní. A to z ní dělá Legendu.