Mňága a Žďorp zakončili své mini severské turné v jabloneckém Klubu Na Rampě. Den před tím potěšili českolipské fanoušky a ve čtvrtek ty liberecké.

Pohodoví a sympatičtí chlapíci si nehráli na žádné hvězdy. Před koncertem si povídali a popíjeli s fanoušky u baru. Pak se zvedli ze židlí a přesunuli se na pódium.

Pokud někdo dříve považoval tuhle moravskou partu za depresivnější kapelu, na koncertu v Jablonci by ji nepoznal. Usměvaví hudebníci hýřili optimismem a smích a úsměvy předávali všem přítomným.

Koncert zahájili písničkou Fantazie pro němou lyru z poslední desky Takže dobrý.

Muzikanti střídali starší písničky s těmi nejnovějšími, sem tam přihodili i největší hity Hodinový hotel, Spaste svoje duše, Nejlíp jim bylo, Písnička pro tebe a Měsíc, které jsou díky rádiovému omílání sice ohrané, ale většina fanoušků na ně na koncertech čeká. Vystoupení Mňágy a Žďorp mají vždy příjemnou atmosféru. Takovou přátelskou, domácí, pohodovou.

Jejich muzice hodně přidává saxofon v podání Jiřího Tibitanzla a samozřejmě příjemný hlas frontmana Petra Fialy. Na jablonecký koncert se přišlo bavit asi dvě stě padesát příznivců kapely.

„Mňága hudebně nepřekvapila, byla dobrá jako vždy. Zahráním klasických písní potěšila věrné diváky. Celý sál měl ruce nahoře a byla tam výborná atmosféra. Líbí se mi jejich přístup k divákům. Hráli i svoje novější fláky a ty mě taky bavily,“ zhodnotil koncert Zdeněk Žížala z Jablonce.