Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženého Špindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu v celovečerní zimní komedii Špindl. Mají v plánu si užít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií.

Zdroj: Youtube

Odborné recenze film opravdu nešetřily. Odpad, propadák, hrůza a další podobné výrazy. Ale zkusme se zamyslet nad tím, že film třeba neměl žádné větší ambice než prostě pokusit se alespoň trochu pobavit diváka, vydělat peníze a upadnout v zapomnění? 

Pokud bychom se na to podívali z tohoto hlediska, myslím si, že se vytyčených úkolů zhostil obstojně. Několik momentů, kdy film polechtal bránici diváka, se objevilo. Hereckému obsazení nejvíce dominuje Anna Polívková, která se své role zhostila na výbornou. Sekundují jí více či méně známí herci.