Možná to vypadá, že šestice muzikantů z rammsteiňáckého revivalu R+ Members Club snědla něco špatného nebo za sebou má proflámovanou noc. Jde ovšem jen o další kreativní vtípek téhle nekonvenční party. Za dveřmi je totiž tradiční zimní koncert v libereckém Domě kultury, a tak si kluci zařádili v ateliéru a vyrobili pár povedených fotek. Do strun hrábnou v pátek 23. listopadu. Začátek v 19.30. Více v rozhovoru se zpěvákem Martierem a kytaristou Tomášem.

Vaše vystoupení v Domě kultury se staly podzimně-zimní tradicí. Vždycky přijdete s něčím novým, větší ohně, lepší mejkap, nové kusy v repertoáru. Co čeká vaše posluchače tentokrát?

Martier: I letos jsme si připravili pár překvapení v image, scéně i set listu. Víc ale neprozradíme, jinak by to už nebyly překvapení (Smích.)

R+ MEMBERS CLUB. Liberecký revival Rammstein.

Minule s vámi vystupoval ústecký Depeche Mode Revival. Budete mít letos opět nějakého parťáka?

Tomáš: Na letošní akci se Liberci představí východočeský Nirvana revival, vystupující pod názvem In The Name Of Cobain. Známe je a určitě budou kvalitním „zahřívákem".

Naposledy jsem vás viděla loni právě v kulturáku. Jak často obměňujete repertoár. Snažíte se zařazovat i nejnovější písně, které Rammstein udělají? Z aktuálních mě napadá Mein Land?

Martier: Playlist oživujeme vlastně pravě vždy pro předvánoční koncik. Vybíráme si ze songů, které například fanoušci poptávají nebo potřebujeme doplnit konkrétní místo repertoáru, ale hlavním kritériem je, že nás musí bavit.

Letošní promo fotky jsou vtipné, nekonvenční, trošku šokující. Nejvíce mě zaujala ta se záchody. Jaké bylo focení?

Tomáš: RMC Fotossesion 2012 byla náročná, ale plodná a zábavná. Vystřídali jsme více kostýmů než vloni a zase posunuli příčku o fousek výš. A to by nenastalo bez fotografky Silvy, vizážistky Adélky a vlasové stylistky Katky.

R+ MEMBERS CLUB

koncert

předkapela: In the name of Cobain (revival Nirvany)

Kdy: pátek 23. listopadu od 19.30

Kde: Dům kultury, Liberec

afterparty: Maximal Club

Jak to máte s kostýmy a líčením? Obměňujete svou vizáž?

Martier: Podle momentální chuti a nálady. A nápadů samozřejmě!

Jak dlouho vám trvá líčení? Jak se cítíte namalovaní a v kostýmech?

Tomáš: Líčení zabere dobrou hodinu na hlavu. Naše pocity v kostýmech a líčení se tak trošku mění v čase. Před koncertem čistí a voňaví, po koncertě pravě naopak.

R+ MEMBERS CLUB. Liberecký revival Rammstein.

Je o vás známo, že se vám praví Rammsteini ozvali, abyste si změnili jméno. Určitě se vás na to ptá každý, přesto mi to nedá. Vnímáte to jako poctu? Řekla bych, že vás berou trošku jako konkurenci a to vám „musí" šimrat vaše ega.

Martier: Jako poctu bereme především vyjádření klávesisty Flake Lorenze k naší live interpretaci rammsteiních songů, kde jsme dostali v jeho rozhovoru pro Rock&Pop malou pochvalu. Kontakt s právním zástupcem jejich managementu už tak příjemný nebyl. (Úsměv.) Aspoň jsme se dozvěděli zase něco nového, třeba že Rammstein je registrovanou obchodní značkou.

Takže se kapela staví k revivalům spíše negativně?!

Martier: Osobně si myslím, ze kapela Rammstein má ke svým cover a tribute kapelám spíše neutrální postoj. I přesto je mám rád, ačkoliv jsme si posledně dopisovali přes advokáta. (Smích.)

Videa

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube