Minulý čtvrtek odehráli v pivním baru Azyl energickou směsici hardcore a punk rocku a jejich vystoupení sledoval do posledního místečka zaplněný koncertní sál.

„Na zdraví, Liberec!“ připíjel kelímkem piva návštěvníkům koncertu frontman kapely Dee a neustále se snažil dostat lidi do varu. Jeho snaha se mu dařila, dav se vystoupením dobře bavil. Pořadatel koncertu Albi - jméno si nepřál zveřejnit - Gum Bleed dostal do Liberce vlastně náhodou.

„Už jsem pár koncertů dělal, a tak mám nějaké kontakty i v zahraničí,“ říkal spokojeně po koncertě. „No a ozval se mi kamarád z Německa, že tam tahle kapela hraje a mohli by zajet i do Azylu. Tak jsem jim napsal a jsou tady,“ popsal Albi.

Kapela přiletěla do Německa z Pekingu a po Evropě se přesunuje vlaky a autobusy. „Každý má jen tašku s věcmi a nástroj,“ řekl se smíchem pořadatel.

Někteří přítomnostičínské kapely využili také k diskusi o lidských právech v Číně. Gum Bleed mohli ze své zkušenosti popsat, jak to vlastně v jejich zemi chodí. Frontman Dee se jednu chvíli ocitl pod přesilou, na argumenty diskutérů se ale snažil odpovídat. „Není to tak jednoduché,“ byla jeho častá věta.

Liberecký Azyl začíná být poměrně významným místem alternativní hudební scény. Jen za posledních několik dní se zde odehrálo pár zajímavých koncertů. Minulé pondělí si zde zahrály dvě punk rockové kapely z Norska, tohle pondělí to byl death metal z Moldávie.