Atentát na kulturu, Narkomanova milostná, Miluju tebe a Lenina, Krysy táhnou do boje, My jsme děti bolševizmu, Vana rumu, Jak to bylo božský, Hudba je škodlivá, Staňte se prasetem, Jsme vyslanci z kosmu nebo Bolševičtí bozi. To jsou perly z pera Milana Knížáka, které zazní dnes večer v Klubu Na Rampě.

„Své písně Knížák založil na textech a jednoduchých melodiích, doprovázených divokými zvuky nástrojů (obohacenými o řev nastartované motorky, sbíječky apod.), což bylo tehdy absolutně objevné. Jeho písňové texty se dodnes dotýkají doby a s humorem ji kritizují. Songy Miluju tebe a Lenina, Děti bolševismu a zejména Atentát na kulturu se staly legendárními a fanoušci si je ještě dnes s kapelou zpívají," řekl za pořadatele náměstek primátora Petr Vobořil.

Vyprodají taky?

Devítičlenná parta Aktual zahraje v Jablonci v rámci cyklu 25 let ro(c)ků bez opony, která má na kontě už dva vyprodané koncerty Blue Effect a Hudby Praha.

Výtvarník a muzikant Milan Knížák bude také hostem besedy, která se bude konat před koncertem v hospodě Klubu Na Rampě od 17.30.

Milan Knížák svými jasnými názory často vzbuzuje mnoho protichůdných emocí. Osobní setkání a diskuze s tímto kontroverzním člověkem bude jistě zajímavou příležitostí poznat ho blíže.

Cyklus nabídne ještě několik kulturních akcí koncerty, přednášky, výstavy i divadlo.

Pocta Krylovi

Další v pořadí je pořad věnovaný Karlu Krylovi, který povede hudební publicista a jeho přítel Jiří Černý. Na hudebním večeru zahraje i mladá kapela Nautica, která si připravila několik písní tohoto velikána.

„Nacvičili jsme širší aranže, které obsahují i baskytaru, další kytaru a bicí. Koncert obohatí i vícehlasy. Některé kusy ale budou tak, jak je hrál Karel Kryl, jen jedna akustická kytara a vokál," prozradil učitel a manažer jablonecké skupiny Jan Krajník.

MILAN KNÍŽÁK a AKTUAL

koncert první punkové kapely na světě

Kdy: dnes 17. ledna

od 20 hodin

Kde: Klub Na Rampě

Beseda s Milanem Knížákem v hospodě od 17.30