Kromě práce s dětmi znovuobnovil slávu libereckého smíšeného sboru Ještěd, který za jeho vedení dosáhl výrazných úspěchů. Byl schopný organizátor s darem sbližovat lidi i výborný bavič společnosti. Zanechal po sobě nesmazatelnou stopu všude tam, kde působil. Jeho náhlý odchod znamená trvalou ztrátu nejen pro sborovou veřejnost, ale pro všechny lidi, kteří ho znali a měli rádi.

„Můj manžel mi stále nesmírně chybí, ale snažím se, aby práce, ve které se Severáčkem pokračuji, vycházela z jeho odkazu,“ uvedla Silvie Pálková. „Stále vzpomínám na úžasný koncert v athénském sále Megaro Moussikis. Koncert, který byl jedním z vrcholů činnosti Severáčku a byl zároveň tím posledním, který mohl Petr dirigovat. Byla to hořká ironie osudu, ale na druhé straně vím, že Petr odešel z tohoto světa v okamžiku velkého štěstí,“ dodala.

Petr Pálka se narodil 4. srpna 1971. V roce 1996 absolvoval konzervatoř v Pardubicích v oborech lesní roh, sólový zpěv a sborové dirigování. Své první sborové zkušenosti získal v Komorním vokálně-instrumentálním souboru ReBelcanto pod vedením skladatele Miroslava Raichla. S tímto známým souborem absolvoval v letech 1990 až 1998 stovky koncertů. V roce 1994 společně založil s manželkou Silvií v České Třebové dětský sbor Kajetánek, který se již ve třetím roce své existence probojoval na celostátní přehlídku školních sborů v Uničově. V roce 1997 se manželé Pálkovi stali sbormistry Severáčku.