LIBEREC

Jitka Zelenková zazpívá seniorům

Měsíc seniorů v Liberci začne koncertem zpěvačky Jitky Zelenkové, který se uskuteční ve čtvrtek 1. října od 16 hodin ve velkém sále Lidových sadů. Další akcí pro seniory je „Povídání o životě" s Radimem Uzlem ve čtvrtek 15. října od 16 hodin v tomtéž sále. Seniorský říjen potom zakončí v pátek 30. října v 16 hodin koncert Pepy Fouska rovněž v Lidových sadech. Vstupenky pro veřejnost v ceně 100 Kč jsou k dispozici v Centrálním klubu seniorů v sídle Kontaktu (Palachova 504/7, Liberec, budova bývalé „Lidušky" naproti OC Plaza). Bližší informace zájemci obdrží osobně v Centrálním klubu seniorů u paní Vlasty Dejlové, tel. 485 244 992 nebo mailem na adrese klub@ksk.liberec.cz.

Lucie Bílá představí nové album Recitál

Divadlo F. X. Šaldy, Liberec, úterý 27. října od 19 hodin, LUCIE BÍLÁ s klavírem PETRA MALÁSKA koncert

Lucie Bílá během jednoho dne a bez jediného střihu natočila celé album s názvem Recitál, z kterého také několik písní uslyší diváci na koncertě v Šaldově divadle v Liberci již v úterý 27. října. Lucie Bílá přináší kolekci šestnácti emotivních písní, kde se její jedinečný hlas snoubí s virtuozitou klavíristy Petra Maláska. Celý koncert doprovodí světelná show.

Vstupenky v prodeji v pokladně divadla, v městských informačních centrech nebo on-line na e-vstupenka.cz.

JABLONEC NAD NISOU

V+W Revue připomene éru Osvobozeného

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, úterý 29. září od 19 hodin, V+ W Revue hudební revue

Hudební revue, která připomíná slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha. V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Inscenace mapuje jejich předválečnou spolupráci, vzdává hold jejich nespoutané hravosti a přibližuje dnešním divákům principy a kořeny jejich tvorby. Specifický inteligentní humor, řada písní Jaroslava Ježka, živá hudba vše formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V + W tolik vlastní. Vstupenky za cenu 300 a 320 Kč lze zakoupit na pokladně nebo prostřednictvím webu evstupenky.cz a na všech jejich prodejních místech. V den konání představení prodej POUZE v pokladně divadla.

Karel Gott zazpívá v jablonecké hale

Městská sportovní hala, Jablonec nad Nisou, středa 21. října od 19 hodin, KAREL GOTT galakoncert, hosté Leona Machálková, Felix Slováček ml. a jeho orchestr

Loni v listopadu zazpíval přední český zpěvák v liberecké Home Credit Areně, letos zapěje i jabloneckým fanouškům. S Karlem Gottem na říjnový galakoncert přijedou do Jablonce nad Nisou i jeho hosté. Jedním z nich bude Leona Machálková. Českého slavíka doprovodí Orchestr Felixe Slováčka mladšího. Předprodej vstupenek probíhá www.ticketportal.cz. Nejdražší sedadla jsou na ploše před pódiem a v nejbližších lóžích. Za ně zájemci zaplatí 1490 korun.

LIBEREC

Představením knihy vzpomenou na Ginzela

Krajská vědecká knihovna v Liberci, pátek 25. září v 18 hodin, slavnostní představení knihy Jana Šebelky „Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela"

Gustav Ginzel se stal fenoménem, který zdaleka přesáhl význam i prostor Jizerských hor. Od šedesátých do osmdesátých let se zúčastnil několika horolezeckých a přírodovědných expedicí. Mimo jiné na Cotopaxi, nebo Expedice Sahara, která pátrala po saharských krokodýlech. Na Gustava v knize vzpomínají známí spisovatelé (Miloslav Nevrlý, Miloš Zapletal, Jaromír Štětina), geologové (Miroslav Krůta Mydlík), vědci (Jiří Haleš), cestovatelé (František Sláma, Petr Tischer, Mnislav Zelený Atapana), faráři (Heinz Eggert, Aleš Jaluška) a další osobnosti.

Týden plný tance se chystá v Centru Babylon Liberec

Liberec - Tanečníci a tanečnice z více než dvaceti zemí světa včetně Jihoafrické republiky přijedou v týdnu od 4. do 8. listopadu na World Dance Championship 2015 do Centra Babylon. Denně bude na akci více než 2000 účastníků. Výkony soutěžících bude hodnotit mezinárodní porota a zasednou v ní také profesionální tanečníci, kteří povedou večerní společný „Tanec s hvězdami". Patří mezi ně Marlon 'Swoosh' Wallen, který spolupracuje s hvězdami jako Kylie Minogue, Madonna, Jay Sean a dalšími, Mickeyna Pospíšilová, několikanásobná mistryně ČR, vicemistryně světa a Evropy a tvář nejznámější francouzské streetové módy, nebo Klára „Daila" Jansíková, profesionální orientální tanečnice, lektorka a choreografka, působící v České republice, Indii i jinde v zahraničí a další. Již tradičně budou při MS Babylon 2015 Latinofestivalu zastoupeny všechny taneční žánry.

Hlavní pořadatel akce Taneční a pohybová škola ILMA se věnuje taneční přípravě v široké škále tanečních žánrů a má dlouholetou tradici.

Škola se věnuje disciplínám Couple Dance, jako jsou disciplíny Caribbean dance Salsa, Merengue, Bachata, latinsko-americkým a standardním technikám, i plesovým choreografiím. Výuka Street Dance Hip Hop, Disco Dance, Break Dance, Electric Boogie, Disco Show, ale i taneční žánry R&B, břišní tance a další nejsou výjimkou.

Všechny taneční žánry vyučují zkušení lektoři, kteří ve svém oboru dosáhli uznání nejen jako odborníci mezinárodní porotci, ale též jako aktivní tanečníci, reprezentanti na mezinárodních soutěžích. Taneční škola se může pochlubit tituly mistrů České republiky i mistrů světa v dětských i dospělých kategoriích.