Svou libereckou premiéru si Popelka na ledě odbyla v pátek 14. října od 18 hodin v Tipsport areně. Liberečané ji mohli vidět celkem třikrát.

Pokud jste čekali klasiku o třech oříšcích, nedočkali jste se. Ledová verze Popelky je moderní a místo lískového plodu v pohádce konal dobro kouzelný skřítek v podání Jiřího Korna. Korn si zahrál celkem tři role ještě hvězdáře a šaška.

Stejně jako v pohádce, dodávali Popelce odvahu zvířecí kamarádi. Těch bylo v muzikálu mnoho: myšky, holoubci, kočky a slepice s kohoutky. Zvířátka odlehčovala atmosféru a zásobovala publikum humorem. Na jejich kostýmech se návrháři opravdu vyřádili.

Bohaté kulisy a kouzelnické efekty

Scénu připravili tvůrci opravdu dokonale. Za ní ještě na obrovské obrazovce běžely animace a videoprojekce, které dokreslovaly nádhernou pohádkovou atmosféru. Led každou chvíli měnil kabát barevným nasvícením. Zadní část ledové plochy patřila střídavě zámku a chaloupce Popelčina otce. Led se pak měnil v rozlehlou zahradu, pohádkové jezero s obřím leknínem, taneční parket, jídelnu či zelený háj.

Vše dokreslovaly bohaté a do detailu propracované rekvizity. Obří dort, mísa bonbónů, leknín, pohádkový stříbrný kočár tažený blýskajícími se labutěmi, ale i živí holoubci, které měla Popelka dokonale vycvičené a projížděli se s ní v košíku po celé ledové ploše.

Pestrobarevné, bohaté a překrásně zdobené kostýmy dodávaly pohádce pompéznost a luxus. Velmi magické a kouzelné bylo rychlé převlékání Popelky přímo na ledě za průhlednou rouškou. V ději se intenzivně prolínalo dětství a dospělost Popelky a prince. Ti se už znali z dětství.

Krasobruslařské výkony byly famózní

Některé krasobruslařské výkony byly opravdu famózní. Hlavně noční hvězdy v modrých upnutých kostýmech. Vždy dva krasobruslaři najednou předvedli salto, až se přítomným tajil dech.

Výkony na ledě prezentovalo čtyřicet bruslařů ze sedmi evropských zemí. Někteří sólisté vystupují i v předních evropských krasobruslařských show. V hlavních rolích Liberečané slyšeli Lucii Bílou a Ondřeje Rumla. Ty však na ledě zastoupili ruští krasobruslaři Konstantin Gavrin a Jelena Jovanovič. Zlatá slavice a Superstar zpívali pouze z nahrávky, přítomni nebyli.

Bílá a Ruml navštívili jen pražskou premiéru. Ostatní herci a zpěváci na turné dorazili, ale zpívali z playbacku. V Liberci se představili: v roli macechy Hana Křížková, její dcery Dory Magda Malá a dcery Nory Zuzana Dovalová. Krále a královnu si zahráli Milan Drobný a Leona Machálková a královského komořího Martin Dejdar.

V závěrečné přehlídce všech protagonistů všechny účinkující představil sám scénárista a režisér Jiří Šimek. „Když zůstanete věrni pohádkám, zůstanete navždy mladí,“ rozloučil se Jiří Korn.

ČTĚTE TAKÉ: