Státní hrad Bezděz

(www.hrad-bezdez.eu)

Šermířské rozvernosti SSŠ a divadla Bibus Spiritus

13. a 14. července

začátek vystoupení 11.00; 12:30; 14.00; 15.30;

Výstava

do 31. července

Staré pohlednice

do 30. září bude součástí hradní expozice prezentace mimořádně vzácné knihy „Popis Egypta", která vznikla na základě Napoleonovy výpravy do Egypta v letech 1798-1801.

Státní hrad a zámek Frýdlant

(www.zamek-frydlant.cz)

běžné prohlídky

do 30. září bude součástí hradní expozice prezentace mimořádně vzácné knihy "Popis Egypta", která vznikla na základě Napoleonovy výpravy do Egypta v letech 1798-1801. Tehdy Napoleon vzal s sebou také na 150 vědců, kteří studovali a popisovali Egypt a později své poznatky soustředili do vydané encyklopedie.

Hrad Grabštejn

(www.hrad-grabstejn.cz)

Grabštejnský varhanní pozitiv ve skladbách starých mistrů

sobota 13. července

začátek od 19 hodin

vstupné: 100 Kč

Výstava:

do 30. září FasciNatur Objevování přírody

běžné prohlídky

Přímo v objektu je od loňského roku zprovozněna kavárna U Johanky

Státní zámek Hrubý Rohozec

(hruby-rohozec.eu)

Prohlídky Clam-Gallasovského apartmá včetně Rytířského sálu Mimořádné zpřístupnění Clam-Gallasovského apartmá, které se v posledních letech intenzivně rekonstruovalo a během letošní zimy nově instalovalo. Prohlídky s průvodcem v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00.

do 31. července

Oživlé památky na téma: „Zločiny na hradech a zámcích" Mimořádné zpřístupnění rytířského (vlašského) sálu ze 17. století plného bitevních výjevů v rámci běžných prohlídek zámku.

Výstavy:

do 31. října Výstava „Lemberk 1992-2012" výstavní síň. Fotografická výstava věnovaná proměnám zámku v posledních dvaceti letech.

do 31. října Člověk a kůň zámecká konírna. Výtvarné práce dětí ze Speciální školy pro sluchově postižené děti v Liberci.

Státní zámek Lemberk

(www.zamek-lemberk.cz)

Zámek je pro veřejnost otevřen denně včetně pondělí, vždy od 9.00 do 16.30 (začátek poslední prohlídky).

Neděle 14. července od 17 hodin v zámeckém parku u oranžérie ( v případě nepříznivého počasí v zámecké galerii) Francouzské tance „krále Slunce" představení mapující vývoj francouzského tance od 15. století (Burgundský dvůr) až po dvorské „vysoké" baroko Ludvíka XIV. v podání souboru Alla Danza

Státní zámek Sychrov

(www.zamek-sychrov.cz)

Celá sezóna: příležitostně sokolník s ukázkami chovu, výcviku a krmení dravců s možností focení návštěvníka s dravcem na rukavici.

Hrad Trosky je otevřený denně od úterý do neděle a nově také ve vybrané pondělky (15.7., 29. 7., 12. 8., 26.8.) od 9 do 17.30

Během léta jsou také noční prohlídky (nejbližší 27.7.)

Státní hrad Trosky

(www.hrad-trosky.eu)

běžné prohlídky, všechny dny vyjma pondělí: Hlavně pro dětské návštěvníky jsou na zámku Zákupy realizovány „Prohlídky s princeznou". Rodina s dětmi si během 30 minutové prohlídky projde celou zámeckou trasou, ale výklad je uzpůsoben věku dětí a navíc jsou pro děti přichystány úkoly během prohlídky zámku totiž musí hledat plyšové medvídky, kteří se stali symbolem Zákup díky medvědu brtníkovi, který je chován v zámeckém příkopu.