Tím prvním, na kterém se autorka podílela, byl projekt sochařské výzdoby v ulicích města Liberce. Společnost Spacium oslovila několik autorů, aby své práce umístili na jeden rok přímo do městských ulic.

Jednou z nich byla Martina Niubo-Klouzová. Její socha s názvem Ptáci našla své místo přímo na náměstí Dr. Edvarda Beneše a její instalace 30. září 2006 byla součástí slavnostního odhalení závěrečného kamene nového městského magistrátu.

Autorka se nechala inspirovat místem a jako motiv pro svou práci si vybrala symbol náměstí, který pro ni představují drobní ptáčci vrabci. Hrubě tesané dřevěné ptačí sousoší v nadživotní velikosti jakoby náhodně přistálo přímo na hlavním libereckém náměstí.

Socha Ptáci se stala velice oblíbenou především mezi dětmi. Proto se magistrát města, po skončení trvání tohoto projektu, rozhodl najít pro sochu nové hnízdiště.

Novým a zároveň i trvalým umístěním sochy se tak v roce 2008 stalo prostranství před vchodem do liberecké zoologické zahrady a socha je v současnosti majetkem města Liberec.

Druhá socha Martiny Niubo-Klouzové vznikla na objednávku magistrátu a její místo bylo předem známé. Socha s názvem Splněný sen je vyrobená z umělé pryskyřice a polyuretanu a měří celých šest metrů. Postava vznášejícího se děvčátka s balonky skutečně poletuje v uzavřeném atriu hlavního prostoru vícepodlažní multifunkční budovy nového magistrátu v Liberci.

Autorka našla inspiraci ve svých dětských vzpomínkách, kdy jako malé dítě toužila vznést se pomocí balónků vzhůru až ke svým snům. Barevná a hravá plastika děvčátka s množstvím detailů skutečně prostor úřední budovy magistrátu nabourává a přináší sem trochu nadhledu. Martina Niubo-Klouzová se tímto způsobem snaží lidem připomenout, aby nezapomínali na své ideály a sny, které, pokud se jich budeme vytrvale držet, se mohou skutečně splnit.

Martina Niubo-Klouzová se narodila v roce 1970 v Praze. Vystudovala pražský ateliér VŠUP u profesora Kurta Gebauera, dva ateliéry na pražské AVU u Karla Nepraše a Jiřího Davida. V roce 1995 získala stipendium francouzské vlády v Paříži a účastnila se několika mezinárodních sochařských sympozií.

Autorka v celé šíři své tvůrčí práce čerpá z dětských vzpomínek, pracuje s tématem puberty nebo vzpomíná na své dojmy z dětství a vytváří tak artefakty, které svou nadživotní velikostí pracují s naší vlastní fantazií a osobními vzpomínkami.

Proto nalézá inspiraci na dětských oslavách narozenin, v dobrodružných výpravách do akvárií, kde se prolínají makro a mikrosvěty. Pracuje s tématem narození, stvoření a zrození.Martina Niubo-Klouzová vytváří také instalace, projekce a performace, které se zabývají prolínáním světa iluze a skutečnosti.

Její práce se nám všem snaží připomenout, že máme všichni svou vlastní minulost, která je s námi spojena a ze které vycházíme, ať už jsme si toho vědomi nebo ne. Její práce může být také apelem na vyšší hodnoty existence člověka, kterých se někdy, pod tíhou životních okolností, příliš snadno vzdáváme.