PÁTEK 29. DUBNA

Královny, Kacanovy Kulturní dům, od 19.30

První repríza divadelní hry v podání ochotníků z Olešnice.

Klozet, Turnov Městské divadlo, od 19.30 hodin

Společnost bloumající veřejnosti zaujala svým přestavením Klozet už na několika soutěžích a nedávno přijala pozvání i do Činoherního klubu v Praze, kde sklidila velký úspěch.

Pirátská party, Turnov KC Střelnice, od 22.00

Tematická diskotéka. Pirátská party s Captainem Morganem. Kdo bude mít nejlepší pirátský kostým, vyhraje láhev něčeho ostřejšího. V kostýmu vstup zdarma.

Vivat Baroko, Tanvald Kostel sv. Františka z Assisi, od 19 hodin

Koncert.

Kapela Voila! Jablonec Klub Na Rampě, 20.00

POZORUHODNÝ HUDEBNÍ KOKTEJL s příchutěmi chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, popu i hip-hopu nabízí v pátek 29. dubna návštěvníkům jablonecký Klub Na Rampě. Zahraje tu kapela Voila! s šarmantní frontmankou Zdenkou Trvalcovou, přezdívanou česká ZAZ. Kapela Voila! vznikla před šesti lety, když slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová potkala v Praze akordeonistu Michala Mihoka. Nejdříve hráli francouzské šansony v netradičních úpravách, později se začali věnovat vlastní tvorbě. Je těžké tuhle kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové v oblíbené francouzštině, ale i angličtině, slovenštině a španělštině dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru. Dalším benefitem této kapely je skvělá komunikace s publikem.

Ještě před vydáním debutového alba získali Voila! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Albem Décollage z roku 2014 pak naděje do nich vkládané potvrdili, sklidilo výborné ohlasy. Nyní připravují další desku, hodně koncertují, začátkem dubna vystoupili v Praze jako předkapela legendární francouzské kapely Paris Combo. Koncert v Klubu Na Rampě v pátek začíná v 8 hodin večer.

Michal Hrůza s kapelou, Jablonec Městské divadlo, od 19.00

Koncertní turné po českých divadlech a divadelních sálech. Zazní průřez Michalovou tvorbou i písně z nového alba „Den slince či Vzducholoď". Jako hosté vystoupí herecké osobnosti, které jsou s Michalem či kapelou pracovně spjaté.

Těla, Rychnov u Jablonce Sál Besedy, od 19.30

Koncert regionální kapely.

SOBOTA 30. DUBNA

Čarodějnice

Čarodějnice. Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine, jak chcete a jak se vám to líbí. Tahle noc nás čeká ze soboty na neděli. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.

V Jablonci oslaví čarodějnice lampionovým průvodem a ohňostrojem. „Děti s lampiony v doprovodu rodičů pod vedením mažoretek a hudebníků vyrazí přes park po Mšenském břehu až k Prutu. Samotný ohňostroj je odstartován z hráze nebo z pontonu na přehradě ve čtvrt na deset," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Čarodějnice spálí v Železném Brodě na hasičském hřišti, program tu začíná v 18 hodin. Dorazí tam i lampionový průvod z Malého náměstí, odchod v 19.30 hodin.

Rychnovští spálí čarodějnice od 18 hodin u zahrádkárny.

V 19 hodin vyjde lampionový průvod i od radnice ve Smržovce. Příznivci této akce se scházejí už od 18 hodin, zapálení vatry kolem 19.45 hodin.

V Tanvaldu zapálí hranici na Honvardu kolem půl deváté, zapálení předchází od MDC Maják na Honvard.

Plavští vyjdou ve dvou lampionových průvodech a to od Staré pošty a z Haratic. Sejdou se v Dolenci, kde zapálí vatru a odpálí ohňostroj.

V Desné spálí čarodějnice rovnou na čtyřech místech místní dobrovolní hasiči podle svých okrsků.

Od Obecního úřadu Bedřichov vyjde lampionový průvod v 18.30 směrem za hotel Jelínek, kde již bude čekat vatra.

V 18.30 začíná pálení čarodějnic v areálu požární nádrže ve Zlaté Olešnici.

Od pomníku na Svárově vyjde v 19.45 lampionový průvod ve Velkých Hamrech na Sokolskou louku.

Až ve 20 hodin odejde průvod i od školy ve Skuhrově na Skřib.

Na Teprberku v Nové Vsi začne program v 18 hodin. Zvolí tu i Miss čarodějnice.

Od 20 hodin startuje pálení čarodějnic na fotbalovém hřišti v Zásadě. Lampionový průvod sem dorazí od 19.30 od Textilu.

V sobotu od 18 hodin na hřišti v Pulečném se pořádá pálení čarodějnic.

V Dalešicích si čarodějnice užijí u od odpoledne. Již od 15 hodin tu děti mohou vyrazit na Čarodějnickou stezku, pálení čarodějnic je od 20 hodin na hřišti u hasičské klubovny.

V Lučanech spálí čarodějnice od 17 hodin na hřišti u školy. Soutěží se i o nejlepší čarodějnickou masku.

Lampionový průvod vyjde od 19 hodin od hasičárny v Loužnici. I zde zasoutěží o nejlepší čarodějnici.

Čarodějnice samozřejmě spálí i v malých vesničkách spadající pod měst.

Sezona na Zubačce, Kořenov nádraží.

Železniční společnost Tanvald letos poprvé vypraví zvláštní vlaky po jediné české ozubnicové trati, v Kořenově bude připraven program pro děti i dospělé.
Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. cestující budou odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.
V železniční stanici Kořenov bude nejenom pro děti připraveno divadelní představení „Plechové pohádky". Poslechnout si tu můžete kapelu Hudba u města Vídně. Můžete se tu též svézt na koních či na koňském povoze.

Vedle železniční stanice se zájemci mohou povozit vláčkem Důlní železnice. Za svezení vláčkem zaplatí 30 korun, více informací naleznete na adrese www.dulnizeleznice.com. Od železniční stanice Kořenov mohou historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se přítomní seznámí s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupí různé upomínkové předměty ze Zubačky. Bohaté občerstvení v Kořenově je samozřejmostí.

Boveraclub vypraví z Liberce do Jablonce n. N. zvláštní historickou tramvaj č. 117 s vlečným vozem č. 44. V Jablonci bude připraven historický autobus Škoda 706 RTO, který cestující přes Smržovku doveze ke zvláštnímu ozubnicovému vlaku do Tanvaldu.

Krajem českých sklářů, Alšovice sokolovna, od 6

XLII. ročník dálkového a turistického pochodu a večerní posezení, živá hudba a pálení čarodějnic. Trasy: Pěší: 6 km, 11 km, 13 km, 25 km, 28 km, 50 km. Cyklo: 50 km (odlišná od pěší).

NEDĚLE 1. KVĚTNA

14. Pouť sv. Josefa, Krásná Kittlovo muzeum, fara, kostel, od 9.30

Program Pouti sv. Josefa na Krásné:

9.30 Zahájení poutě

Výstava betlémů z misijních zemí Salletini na misiích.

V budově fary v patře jsou připraveny interaktivní dílničky pro děti, prodejní výstava skla studia Olivových a výstavky rukodělných prací. Armillaria ČSOP: tvůrčí dílničky, infomateriály. V přízemí kavárnička, divadélko pro děti „Matičky" v 11,30 hod. a ve 13,30 hod. s novými pohádkami

10.00 Slavnostní poutní Mše svatá v kostele sv. Josefa

Hlavním celebrantem bude Stanislav Přibyl, generální vikář Litoměřické diecéze.

11.30 Kytarový koncert Vojtěcha Jelínka studenta konzervatoře v Pardubicích fara

12.00 Slavnostní otevření Kittelova muzea a zahájení sezony

křest knihy Doktor Kittel doplněné a rozšířené vydání

aktualizovaná naučná stezka Kittelovskem

12.30 Pěvecký sbor Generace Gospel Choir v kostele sv. Josefa

13.15 Huntířovský smíšený pěvecký sbor pod vedením sbormistrině Paldusové před farou

13.45 Kvartet Ad libitum + Anička, Maruška, Jarmila Klokočníkovi v kostele

14.00 Divadlo Studia Hamlet ze Železného Brodu: Kytička pro Emu v Kittelově domě

14.30 Folklorní soubor Nisanka a Malá Nisanka z Jablonce n. N. pásmo tanců říkadel a písniček

15.00 Jablonecká píšťalka soubor zobcových fléten

15.30 Smíšený pěvecký sbor Janáček z Jablonce nad Nisou, v kostele sv. Josefa

Prvomájový výstup na Špičák, Tanvaldský Špičák vrchol, od 10 do 15

Vystoupejte pěšky na vrchol Tanvaldského Špičáku a na všechny příchozí čeká číslovaný pamětní diplom. Rozhledna bude už také otevřena a občerstvení zajištěno. Čeká vás živá hudba Duo Úžas. Pro děti bude připraven kolotoč, houpačky, jízda na koních či malování na obličej. A chybět ani letos nebude Obr ze Špičáku se svými obryněmi.

Retro 1. máj, Rychnov - náměstí, od 10 hodin

Prvomájový průvod, jak si ho pamatujeme – sranda akce. Když retro, tak se vším všudy, i s prvomájovým průvodem. Rodinné centrum Klubíčko zve na neděli 1. května do retro prvomájového průvodu. Sraz na náměstí v 10 hodin, o půl hodiny později průvod vyjde městem. Zajištěna je soutěž o nejlepší retro oblečení či tématické soutěže pro děti i dospělé v prostoru zahrádkárny. Zájemci se mohou projet po městě a okolí v historickém autobuse Škoda 706 RTO.
Přijďte si užít s nadsázkou a humorem 1. májový průvod. Občerstvení a hudba zajištěna.

PROGRAM KIN V REGIONU

Čtvrtek 28. dubna

Jablonec Kino Radnice: BATMAN VS. SUPERMAN: ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI, 16.45. V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, se střetává respektovaný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis.

Jablonec Kino Radnice: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 20.00. Jak se zbavit nevěsty se v nové české komedii bude ptát Lenka Vlasáková, David Matásek, Andrea Kerestešová nebo Jana Švandová.

Jablonec Kino Junior: PŘÍBĚH LESA, 17.30. Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé a i dětské diváky.

Jablonec Kino Junior: HUMR, 20.00. Budoucnost nepřeje singlům: všichni muži a ženy bez partnera jsou zatýkáni a odváženi do zařízení zvaného Hotel, v jehož prostředí si mají během 45 dnů najít spřízněnou duši.

Pátek 29. dubna

Jablonec Kino Radnice: LOVEC: ZIMNÍ VÁLKA, 17.30. 3D. Výpravné fantasy dobrodružství, ve kterém se „lovec ze Sněhurky" bude muset vypořádat se dvěma mocnými královnami a jednou kráskou, která nejde pro ránu daleko.

Jablonec Kino Radnice: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 20.00.

Jablonec Kino Junior: ANI VE SNU!, 18.00. Film Petra Oukropce (Modrý tygr) se odehrává v prostředí parkouristů, mladých lidí, jejich životní styl, schopnost zdolávat téměř jakékoliv překážky, jim přináší svobodu.

Jablonec Kino Junior: CAROL, 20.00. Úchvatné kostýmy, výpravu a New York padesátých let povznáší silný příběh, emoce a skvělé výkony obou hereckých hvězd.

Pátek 29. dubna

Železný Brod KC Kino: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 19.30. Hlavní postavou nové české komedie je moderní a dynamická Eva, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku. Jejím nejlepší kamarádem je její vlastní bývalý manžel a ona věří, že to zase dají dohromady. A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě, ale s někým jiným!

Pátek 29. dubna

Tanvald Kino Jas Járy Cimrmana: KNIHA DŽUNGLÍ, 17.00. Americký rodinný velkofilm studia Disney. Nová moderní verze dobrodružství malého chlapce Mauglího podle slavné knihy Rudyarda Kiplinga.

Tanvald Kino Jas Járy Cimrmana: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 19.00. Nová česká komedie. Muži mají svůj rozum, ženy svou taktiku. Příběh mladé ženy, která řeší trable s láskou.

Čtvrtek 28. dubna

Turnov Kino Sféra: BROOKLYN, 10.00. Příběh mladé irské imigrantky, která se v padesátých letech vydává do New Yorku najít práci a začít nový život.

Turnov  Kino Sféra: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 19.30. Česká romantická komedie.

Pátek 29. dubna

Turnov Kino Sféra: JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY, 19.30. Česká romantická komedie.

Čtvrtek 28. dubna

Semily Kino Jitřenka: PADESÁTKA, 14.30. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, láká Vojta Kotek na svou filmovou komedii Padesátka, která se odehrává na hřebenech, svazích a v chatách zasněžených Krkonoš.

Semily Kino Jitřenka: RODINKA BÉLIEROVÝCH, 19.30. „Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce."

Pátek 29. dubna

Semily Kino Jitřenka: LOVEC: ZIMNÍ VÁLKA 3D, 17.30. Měl zavést nejkrásnější dívku v zemi do lesa a tam ji zabít.