ÚTERÝ 13. ZÁŘÍ

Uslyšíte tóny raného baroka, Jablonec - kostel Nejsvětějšího srdce Páně na Horním náměstí, 17.00
Orchestr Musica Florea představí nový koncertní program. Poprvé v Jablonci. Možná vás to překvapí, ale rané baroko bylo po hudebně interpretační stránce velmi experimentální. Nový koncertní program Musicy Florey (na snímku) navazuje na úspěšné programy „V novém stylu" z minulých let a představí hudbu raného a středního baroka, která byla ve své době prodchnuta kompozičními experimenty, které předbíhaly hudební vývoj takřka o několik století.

„Tématikou raného baroka se Musica Florea zabývá dlouhodobě. V tomto koncertním projektu chce soubor poukázat na důležité hudební prvky charakterizující jeho vznik a vývoj, a to z hlediska hudební improvizace a rozličné ornamentiky. Neboť zejména v raném baroku byl notový zápis jen jakýmsi „návodem" malou částí toho, jak měla ve výsledku hudba znít. Skladatelé počítali s tím, že interpreti mnohé jejich skladby v duchu dobových zvyklostí „dokomponují"," uvádí umělecký vedoucí orchestru Musica Florea, dirigent a violoncellista Marek Štryncl.

Možnosti předem nepřipravených disonancí, „klastrů" a virtuózní ornamentiky měly za úkol podřídit hudbu lidským emocím, citovému náboji a významu slov. Musica Florea sáhla skladatelích, jako jsou G. Gabrielli, G. A. Rigatti, G. P. Cima, kteří byli hlavními aktéry této barokní hudební revoluce.

Účinkují: Jiří Sycha (barokní housle a viola), Eleonora Machová (barokní housle, viola a viola da gamba), Magdalena Malá (barokní housle, viola a perkuse), Marek Štryncl (barokní violoncello a kytara), Tomáš Rendl (perkuse), Iva Štrynclová (varhany).

Vstupné 100 korun.

Setkání s biotronikem Tomášem Preifferem, Turnov - Sokolovna ve Skálově ulici, od 18.00 hodn

Fotografická soutěž Tanvaldské vyhlídkyTanvaldský vyhlídkový okruh je nádhernou turistickou trasou, která nabízí krásné výhledy nejen na samotné město Tanvald, ale i jeho okolí. Fotografové, jenž se po jeho cestě vydají obdivovat krásy přírody, se navíc mohou pochlubit svými nejkrásnějšími scenériemi. Středisko volného času v Tanvaldě totiž vyhlásilo soutěž zaměřenou na snímky pořízené z vyhlídkového okruhu. Soutěž je rozdělena do třech kategorií (děti do 15 let, mládež do 20 let, dospělí). Své fotografie ve vysokém rozlišení můžete do 30.10.2016 posílat na e-mail ddmtnv@iol.cz, případně je přinést osobně do Střediska volného času na SD kartě, případně flash disku. Nejkrásnější snímky následně ozdobí kalendář pro rok 2017. Oceněni budou i vítězové jednotlivých kategorií.

STŘEDA 14. ZÁŘÍ

Buchty a klobásy, Kino Junior, Jablonec n. N., 18:00 hodin
První mládeži nepřístupný počítačem animovaný film vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci. Jejich představa toho, co se stane, když jsou vyvoleni a opustí supermarket se totiž nemusí shodovat se skutečnou realitou. Roztomilý příběh o jídle ale nečekejte. Tato parodie na rodinné animáky není určena pro děti! V originálním znění: Seth Rogen, Kristen Wiig, Jonah Hill, Bill Hader, Michael Cera, James Franco, Danny McBride, Craig Robinson, Paul Rudd, Nick Kroll, David Krumholtz, Edward Norton, Salma Hayek a další.

Buchty a klobásy, Kino Junior, Jablonec n. N., 18:00 hodin
Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer (Hugh Grant), který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, čelí obtížné výzvě…

Zloději zelených koní, Kino JAS Járy Cimrmana, Tanvald, 19:00 hodin
Nové české drama na motivy románu Jiřího Hájíčka. Nikdy nevíš, co vyhrabeš. V hlavních rolích Pavel Liška, Jenovéfa Boková a Bolek Polívka. Před filmem bude uveden krátký animovaný předfilm Strom.

Ryan McGarvey (USA), Klub Na Rampě, Jablonec n. N., 20 hodin
Po třech letech neustálého cestování se do Jablonce opět vrací Ryan McGarvey, který je na nejlepší cestě stát se hvězdou na blues rockovém nebi. I přes relativně nízký věk získal řadu ocenění, mezi jiným i vítězství v prestižním Crossroads pořádaným Erickem Claptonem či 1. místo v kategorii „Nejlepší kytarista" v anketě European Blues Awards v roce 2014.

ČTVRTEK 15. ZÁŘÍ

Po rekonstrukci topné soustavy se divákům znovu otevírá Kino Radnice, které bylo mimo provoz od 25. srpna. „Ve čtvrtek 15.9. se můžete těšit na projekce hned dvou premiérových titulů," navnadila filmové fanoušky Kateřina Nermuťová, zástupkyně vedoucí jabloneckých kin.

Pražské stavby architekta Josefa Zascheho, kostel sv. Anny, Jablonec n. N., 16:30 hodin
Přednáška historika architektury Zdeňka Lukeše, který má k Jablonci blízký vztah, protože zde už několikrát přednášel. Dlouhodobě se věnuje popularizaci opomíjených staveb a jejich autorů. Jako jeden z prvních teoretiků uveřejnil texty o díle Josefa Zascheho. Tématu toho architekta bude věnována i čtvrteční přednáška, zaměřena na jeho pražské stavby. Hovořit se bude také o jeho spolupráci se sochařem Franzem Metznerem. Přednášku pořádá Městská galerie MY v kostele svaté Anny. Od 18 hodin bude navíc navíc v Městské galerii MY (Dům Jany a Josefa V. Scheybalových naproti kostelu sv. Anny) zahájena výstava Příběh kostela a kašny.

Sedm písní pro dlouhý život, Jablonec - Klub Na Rampě, 19.30
Nesentimentální a přitom velmi citlivý dokument o lidech, kteří již nemají naději na vyléčení a přitom nevědí, jak dlouho je moderní medicína udrží při životě.
Snímek představuje šest mužů a žen různého věku, kteří už nemají naději na vyléčení, přitom však netuší, zda je moderní medicína udrží při životě týdny, měsíce, nebo dokonce roky. Sedmou postavou filmu je sestra Mandy, která dokáže pacientům velmi pozorně naslouchat a zároveň je nakazit svým nadšením pro hudbu a zpěv tak, že jim přináší terapeutické účinky. Všichni se setkávají ve skotském hospicu poskytujícím širokou škálu paliativní péče. Režisérka Amy Hardie natočila nesentimentální a přitom velmi citlivý dokument – muzikál, který ač pojednává o smutných věcech, vyvolá úsměv na tváři.

Dítě Bridget Jonesové, Kino Radnice, Jablonec n. N., 17:15 hodin
Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, líp vypadá a ještě líp se obléká, ale je to pořád ta samá Bridget, která přitahuje maléry jako magnet. Jak název třetího dílu napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství… V hlavních rolích Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent a další.

Prázdniny v Provence, Kino Radnice, Jablonec n. N., 20:00 hodin
Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin v komedii s letní atmosférou a s francouzskou vůní. Režisér Vladimír Michálek je obsadil do rolí tří kamarádů a členů hudební skupiny, kteří utečou před svojí manažerkou až do slunné Francie k tetě jednoho z nich.

Mexiko, Jablonec - Galerie Kaplička, 18.30
Vernisáž výstavy maleb Anežky Strakové, do 10. 10.

Casablanka, Jablonec - Kino Junior, 20.00
Jeden z nejkultovnějších hollywoodských filmů všech dob, oceněný Oscary pro nejlepší film, režii a scénář, režíroval Michael Curtiz. V hlavních rolích to jiskří mezi Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou. Filmová čítanka!

Hledají talentyTanvald Basketbalová horečka se vrací do Tanvaldu. Během měsíce září totiž bude probíhat nábor do basketbalové přípravky pro děti z 1. až 5. tříd. Tréninky budou probíhat každé pondělí od 13 hodin pod vedením zkušených trenérů libereckých Kondorů.

PÁTEK 16. ZÁŘÍ

Koncert liberecké punkové a pacovské indie rockové kapely, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20.00
ESTHETICS je liberecká mladá partička punkáčů, která je na scéně teprve krátkou dobu, ale po krůčcích postupují dál a dál. Na podzim 2015 vyšlo jejich první EP Král společnosti, jehož titulní písneň se udržela na bednách v hitparádě rádia SoundWave po pět týdnů. Na jaře 2016 se zúčastnili soutěže Stárplej, kde v základním kole vyhráli cenu dramaturga klubu Na Rampě, cenu diváků a do finále postoupili na divokou kartu poroty. Ve finále opět obdrželi cenu diváků a kytarista Voja vyhrál soutěž o nejlepšího kytaristu večera. Na podzim 2016 připravují druhé EP a zahajují tour po ČR. Jejich nejsilnější stránkou je živé hraní - jejich koncerty jsou velmi energické, divákům dají ze sebe vždy všechno a diváci dávají zas na oplátku veškerou svou energii jim. V současné době hrají ve složení: Petr Malý - basa, zpěv, Vojta Peterka - kytara, zpěv, Martin Sluka - bicí, Radim Šlechta - zpěv, kytara.
FOR SALE, mladá indie rocková skupina z jižních Čech je stylově ovlivněná britskou britpopovou a indie rockovou scénou, ale také třeba americkými Red Hot Chili Peppers. V současné době se chystají na nahrávání prvního EP. Mají za sebou nespočet koncertů po klubech v Praze a jižních Čechách.

Příběh kostela a kašn, Jablonec - Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, 18.00
Výstava v Městské galerii MY - Architekt Josef Zasche a sochař Franz Metzner.

Cesta k Oněginovi, Jablonec - Lázně, od 20.00
Vystoupení tanečního soubor TS Magdaléna.

MonoStereo, Kořenov - Turnovská chata pod Štěpánkou, 20.00
Koncert.

Obr Dobr, Tanvald - Kino Jas, 17.00
Nový rodinný fantasy film režiséra Stevena Spielberga podle knihy Roalda Dahla. Příběh mladé dívky a laskavého obra, kteří se vydají na dobrodružnou cestu, aby zachránili svět před lidožroutskými obry. České znění.

Prázdniny v Provence, Tanvald - Kino Jas, 19.00
Nová česká komedie Vladimíra Michálka. Kamarádi, letní lásky a prázdniny v Provence. V hlavních rolích Vojtěch Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek.

Dýňobraní, Jablonec - Dům vína, také v sobotu

Pozvánka

Promítání, Jablonec - Kino Junior
17.30 Obr Dobr (2D/D)
20.00 Komorná FK
22.45 Smrt ve tmě

SOBOTA 17. ZÁŘÍ

Vernisáž, Jablonec - Městské divadlo, 15.00
Vernisáž výstavy fotografií Kláry Zavřelové: VARIACE - kouř a kapky jak je neznáte. Nově budete mít možnost sledovat stavbu představení LHÁŘ, které začne od 18 hodin (vstupné 30 Kč). Ochotnický Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou se nám představí v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu".

Lhář, Jablonec - Městské divadlo, 18.00
Komedie z prostředí Benátek v čase karnevalu, kdy se více než jindy stírají rozdíly mezi hrou a realitou, snem a skutečností, maskou a tváří… Ochotnický Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou se nám představí v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu". V Lomnici má bohatou historii - dokonce nejbohatší ze všech spolků ve městě. V loňském roce oslavilo kulaté výročí. Uplynulo již 190 let od doby, kdy se zde pravidelně hraje. V současnosti má spolek zhruba 60 členů. Na svém kontě má řadu cen nejen za výborné herecké výkony, ale i za kostýmy. Každý rok pořádá přehlídku Lomnické kulturní léto.

Blešák, Horní Maxov - u kostela, od 13.00
Další Maxovský blešák. Přijďte prodat nepotřebné věci, které udělají radost někomu jinému nebo si kupte to, co udělá radost vám. začátek Maxovského blešáku ve 13 hodin, občerstvení zajištěno.

Den evropského dědictví, Jablonec
V Jablonci nad Nisou otevře sedmnáct památkových objektů. Kromě tradičních městských dominant jsou letos připravené také dvě novinky, které budou v rámci Dnů evropského dědictví otevřeny veřejnosti vůbec poprvé. V budově č. p. 2000 sídlí Státní okresní archiv a dosud ji měli návštěvníci možnost navštívit a dozvědět se o činnosti archivu pouze příležitostně.

Smutné 100. výročí protržení přehrady bude v jabloneckém okresním archivu připomenuto v sobotu 17. září 2016 jednodenní výstavou, během níž se v rámci jablonecké oslavy Dne evropského dědictví návštěvníci archivu seznámí s různorodým atraktivním archivním materiálem, jenž se k této problematice v archivu dochoval.

Mistrovství České Republiky v MTBO
Jablonec a Lučany nad Nisou - 16.-18. 9. 2016
Po roce se do jabloneckých lesů a místních náročných terénů opět vrací vrcholná akce pro bikery s mapou díky organizaci oddílem SNS Smržovka. Po loňském úspěšném Mistrovství světa MTBO konaném v Břízkách, to letos bude víkend s Mistrovstvím Republiky na krátké trati (sobota 11:00, s centrem v Jablonci v areálu Na Hutích) a na klasice (neděle 10:00, s centrem na koupališti v Lučanech). Závodní víkend však začne již pátečním nočním sprintem, který bude vůbec poprvé součástí Českého poháru MTBO (pátek 20:00, areál Na Hutích). Účastnit se bude zhruba 450 závodníků různých věkových a výkonnostních kategorií od těch nejmenších po zkušené veterány a samozřejmě včetně domácí elity. Favority jsou letošní „zlatí hoši" - tedy štafeta, která zvítězila na letošním MS v Portugalsku ve složení: Vojta Stránský (SOOB TJ Sokol Kralupy n. Vlt.), Vojta Ludvík (TJ Stadion Nový Bor) a Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor). V dámské elitě si to o tituly pravděpodobně rozdá složení bronzové štafety z MS: Martina Tichovská (USK Praha), Renata Paulíčková (OK Jihlava) a Marie Březinová (LKT 80 Šumperk). Sobotní vyhlášení Mistrů republiky a Bikeparty proběhne v Lučanech v Sokolovně.
Vyzkoušejte si orientační MTB
Pro ty, kteří mají chuť si na kole vyzkoušet hledání kontrol v terénu podle mapy, bude připravena krátká (Open Short) a dlouhá (Open Long) varianta tratě pro příchozí na všech třech závodech. Stačí se přihlásit, zarezervovat SI čip, kterým se zaznamenává průjezd kontrolou a půjčit, případně rezervovat půjčení mapníku na řidítka. Pro nejmenší, nebo úplné začátečníky, kteří mohou mít i doprovod, bude v sobotu a neděli připravena trať s línií po fáborcích. Tato trasa je v mapě vyznačena včetně kontrol, které je nutné projet v daném pořadí, a umožňuje zkrácení trati pomocí mapy.
Neváhejte, zábava a dobrodružství zaručeno, případně přijďte fandit a podpořit závodníky.

Loučení s létem, Turnov - Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin
Lidová zábava s rohozeckým pivem.

Kulturnov, Turnov - Areál KC Střelnice od 13.00 hodin
Turnovští kulturní nadšenci se rozhodli spojit své síly a představit se veřejnosti pěkně pohromadě. Turnov je výjimečné kulturní město, na jeho domácí scéně se děje spousta zajímavých věcí, jen se to všechno málokdy potká v jeden den na jednom místě. Lidé spojení s turnovskou kulturou se proto rozhodli ukázat, jak kreativní, zajímavá a bohatá místní scéna je. Cílem je nejen představit ustálená uskupení, ale chystá se i velmi netradiční a trochu veselý program. Festival. Vstup volný.

Svatohubertská slavnost, Valdštejn - Hrad, od 13 hodin
Pátý ročník slavnosti, při které budou návštěvníkům představena lovecká plemena psů, ukázky vábniček, instalovány budou výtvarné práce dětí mateřských škol, dojde i na pasování nových mladých myslivců a návštěvníky jistě zaujme i sokolník. Pořádá Odbor životního prostředí Městského úřadu Turnov ve spolupráci s dalšími subjekty. Vstup volný.

Obr Dobr, Tanvald - Kino Jas, 17.00
Nový rodinný fantasy film režiséra Stevena Spielberga podle knihy Roalda Dahla. Příběh mladé dívky a laskavého obra, kteří se vydají na dobrodružnou cestu, aby zachránili svět před lidožroutskými obry. České znění.

Prázdniny v Provence, Tanvald - Kino Jas, 19.00
Nová česká komedie Vladimíra Michálka. Kamarádi, letní lásky a prázdniny v Provence. V hlavních rolích Vojtěch Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek.

Skleněné městečko, Železný Brod - centrum a škola, od 10 hodin
Slavnost sklářského řemesla, akce představuje jedinečné setkání sklářů, umělců, sklářských řemeslníků a výrobců.

Oslavy Ještědu, Liberec - Ještěd, od 10 hodin
Oslavy 43. výročí Ještědu, areál vysílače a horského hotelu.

Den otevřených dveří, Malá Skála - Maloskalský pivovar, od 11 hodin
K ochutnání budou tři druhy piva a skvělá domácí kuchyně.

6. Novoveská pouť, Nová Ves - kostela Panny Marie, od 10.00
Program pouti:
10.00 zahájení následované pouťovými zpěvy harmonikáře (do 12.00 hodin) 10.30 zahájení minivýstavy novoveských vykopávek a kuriozit
s poznávací soutěží pro děti i dospělé
12.05 vystoupení dětského pěveckého sboru Novovesánek
a smíšeného pěveckého sboru KVINTUS v kostele Panny Marie
13.05 zahájení malých skotských her (průběžné plnění tří disciplín
- vrh balvanem vyloveným z Nisy, farmářský běh, hod kládou a holínkou)
13.10 Divadélko na kliku se svou zbrusu novou pohádkou
14.00 k tanci a poslechu hrají SOUSEDI
15.00 vyhlášení výsledků soutěže Novoveská buchtička
15.15 vyhlášení výsledků poznávací soutěže
15.35 zahrají podruhé SOUSEDI
15.55 vyhlášení výsledků malých skotských her
16.50 SOUSEDI zahrají potřetí, tance zpěvy,… a pak konec

Pozvánky

Pět dolarů, Josefův Důl - divadlo, od 19.30
V divadle v Josefově Dole hostuje Divadelní spolek DIPONA. Režisér spolku, pan Josef Pšenička, upravil povídky amerického spisovatele O´Henryho do divadelní podoby. O´Henry psal povídky o obyčejných lidech, na jejichž konci je vždy překvapivý zvrat.

Stopden, Zásada - Fotbalové hřiště, od 14.00

Pozvánky

NEDĚLE 18. ZÁŘÍ

Program v areálu Protržené přehrady, Desná - Protržená přehrada, od 10 hodin
10.00 hod. – Zahájení starostou města Desná Jaroslavem Kořínkem. Hudební doprovod Zdeněk Bláha.
10.15 hod. – Desanka – vystoupení desenské dechovky.
11.15 hod. – Swing Grass Revival
12.00 hod. – Křest nových publikací. Dana Nývltová k výročí napsala knihu Protržená přehrada na Bílé Desné. Helena Sobková vytvořila knižní publikaci pro děti s názvem Pohádka o Protržené přehradě.
12.15 hod. – Sbor dobrovolných muzikantů – hudební vystoupení.
10.00 – 13.00 hod. – Naučně zábavná stezka pro všechny věkové kategorie v areálu Protržené přehrady během níž se seznámíte s důvody výstavby přehrady i samotnými událostmi onoho tragického dne 18. září 1916. Pořádá Divadelní spolek Vojan a Klub českých turistů.
Hlavní odpolední program
14.00 hod. – Slavnostní zahájení vzpomínkové akce
14.15 hod. – Připomenutí tragické události
14.45 hod. – Bohoslužba
15.00 hod. – Vysvěcení pomníku u paty hráze
15.30 hod. – Minuta ticha za oběti tragické události
15.40 hod. – Promítnutí krátkých snímků vztahujících se k Protržené přehradě.
Kyvadlová doprava
Vzhledem k očekávanému velkému zájmu veřejnosti bude mezi Tanvaldem a areálem Protržené přehrady jezdit každých dvacet minut kyvadlová autobusová doprava. První autobus z terminálu odjede v 9.20 hodin. Další zastávky budou v Desné u hasičárny, zastávka střed, u kina, kostelu, porcelánky, na otočce a následně na Protržené přehradě. Autobus bude pokračovat do Albrechtic v Jiz. h. k hájence, hasičárně a Jizerce. Odtud zamíří už pouze k výstupním zastávkám na desenském železničním nádraží, Desná – střed a zpět na tanvaldský terminál.

Jablonečanka, Jablonec - Eurocentrum, 14 hodin
Taneční odpoledne pro seniory

Pochodem ťap! Jablonec n. N. - Klub Na Rampě, od 17.00
Aneb Zvířecí pohádka o cestě domů. Hraje pražské Divadlo Pohadlo aneb Pohádkové žihadlo. Dobrodružná pohádka o tom, že každý může být kamarád a každý může být užitečný. Co všechno se může stát, když se zvířátka ze ZOO rozhodnou, že se vrátí domů do Afriky? Překonají vše, co jim dlouhá cesta nachystá? Stanou se z nich opravdoví kamarádi? Dokáží si pomoci v nouzi? Najdou nakonec svůj vysněný domov? A co je to domov? To vše a ještě mnohem více v naší pohádce! Pohádka má za cíl rozvíjet dětskou fantazii a zároveň se v ní ukazuje, že každý může být kamarád a každý může být užitečný. Hrají: Nikola Pádivá, Ivana Krmíčková a Barbora de Sousa, neformální skupina tří mladých hereček s různorodou praxí v oblasti pedagogiky a s ambicí věnovat se malým dětem dramatickou formou, zábavně a s edukativním obsahem.

Den jógy na Střelnici, Turnov - KC Střelnice, pod 13 hodin
Pro všechny milovníky jógy, ale i naprosté začátečníky připravilo KC Turnov ve spolupráci s lektorkami Lucií Hrubou a Lucií Vlčkovou Den jógy. Celé rodiny si budou moci zacvičit různé druhy jógy, diskutovat s lektorkami, dát si něco zdravého v kavárně a restauraci KUS a užít si pohodu se vším všudy. Od 13.00 hodin si budou moct všichni zájemci vyzkoušet hatha jógu s Lucií Hrubou a děti si zároveň ve stejném čase ráda vezme na svou lekci jógy s dětmi Lucie Vlčková. Jedna lekce bude trvat 75 minut. Děti se pak od 14.30 hodin mohou přesunout na pohádku do kina Sféra. Od 15.00 hodin si tak budou moci i rodiče vyzkoušet dynamičtější power jógu s Lucií Vlčkovou. Všechny tři lekce jógy jsou zdarma.

Netradiční knihovana aneb 30 let ve vile, Turnov - Jeronámova ul, od 14 hodin
Akce pro všechny věkové kategorie! Společně oslavíme výročí 30 let knihovny ve vile v Jeronýmově ulici. Program: 14.00 žesťový orchestr ZUŠ Turnov, 15.00 loutkové představení pro rodiče s dětmi, 16.00 Adina Atlas a Peprmintová Slunce. Občerstvení zajištěno na místě.

Vyjedou na Greenway Letos poprvé se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility cyklojízda po stezce Greenway Jizera. V neděli 18. září se v 9 hodin začne historická jízda, která povede po stávající značené cyklotrase, ale také zájemce zavede do nově plánovaného úseku Greenway Jizera. V jednotlivých zastávkách se uskuteční setkání se zástupci obcí. Jízda začíná u Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově.