V posledních letech jezdí na koncerty s Milošem Dvořáčkem, excelentním kytaristou a spolutvůrcem pohody, kterou oba muzikanti na koncertech vytvářejí. Kdo jednou slyšel kombinaci Daňkova podmanivého, chlapáckého hlasu a Dvořáčkovy virtuózní kytary, potvrdí , že je nač se těšit. Ve zdech zámku Grabštejn zní Daňkův hluboký, podmanivý hlas s doprovodem obou kytar obzvlášť působivě.

Wabi Daněk je zároveň autorem valné většiny hudby i textů ke svým písním. Jeho písně ale jakoby přinesl sám život. Wabi je jakoby pozorný posluchač „jen“ zaznamenal. Asi málokterý písničkář se zapsal do zpěvníků tolika generací jako právě Wabi Daněk. Jeho „Rosa na kolejích“, „Outsider Waltz“ a další písničky neztrácejí na aktuálnosti, oslovují stále nové generace posluchačů a již nějaký čas patří do zlatého fondu nejen trampské hudby.

Wabi – to je mírně rozhněvaný muž v lehce středních letech. Klasika od totemů a z trampských osad. Jeho písně si zpívají lidé napříč generacemi i celou naší zemí. Na Grabštejně hraje Wabi Daněk poprvé 15. srpna od 19 hodin.

Wabino předkapelou bude dvojice HuSo. Tu tvoří Tom Hubáček, hráč na harmoniku, kterou doprovází svůj zpěv –řev. Kuba Soldán, druhý z dvojice, hraje na klarinet, šalmaj a rovněž zpívá. HuSo se svým osobitým hudebním stylem vystoupí jako předkapela Wabiho. Je více než jisté, že tato dvojice rozšíří hudební obzory návštěvníků tohoto jedinečného koncertu.

Před koncertem je možné navštívit také hrad, v posledních letech doslova vyzdvižený z popela. Je možno vystoupat také na hradní věž a porozhlédnout se po okolí .