Liberecký smíšený sbor Ještěd má ze všech sborů v severočeském regionu největší a nejbohatší historii. Je dokonce o dvanáct let starší než liberecká zoologická zahrada.

Již brzy Ještěd oslaví 105. narozeniny a stále je v plné síle. Chce to dokázat velkolepým koncertem, který připravuje na neděli 3. června v kostele sv. Antonína na Sokolovském náměstí v Liberci. Předvede tu dílo významného hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského Liturgii sv. Jana Zlatoústého.

Čajkovskij liturgii zpracoval roku 1878 pro čtyřhlasý smíšený sbor. „Protože toto dílo přímo vyžaduje velký počet zpěváků, spojili jsme své síly s mladoboleslavským Smíšeným pěveckým sborem Boleslav. Ten vede Liberečanka a druhá sbormistryně Ještědu – Zuzana Kubelková.

Našich asi šedesát a jejich necelých třicet hlasů už dohromady tvoří slušný potenciál na přednes takovéto skladby," vysvětlil Miroslav Štorek předseda pěveckého sboru Ještěd.

Při příležitosti narozenin Pěveckého sboru Ještěd Unie českých pěveckých sborů ocenila dvě bývalé členky sboru stříbrnou plaketou. „Předpokládáme, že před koncertem jim budou slavnostně předány," řekl Miroslav Štorek.

Koncert bude řídit Čeněk Svoboda, který je zároveň prvním sbormistrem a uměleckým vedoucím Pěveckého sboru Ještěd. Vstupné na koncert je 100 korun. „Liturgii sv. Jana Zlatoústého budeme zpívat kromě Liberce i v Mladé Boleslavi, Litoměřicích a Roudnici nad Labem. Další vystoupení jsou ve fázi vyjednávání," slíbil předseda pěveckého sboru.

Pozvánka

P. I. Čajkovskij: Mše sv. Jana Zlatoústého

KONCERT PĚVECKÉHO SBORU JEŠTĚD

Kdy: neděle 3. června 
od 18 hodin

Kde: kostel sv. Antonína na Sokolovském náměstí v Liberci

Vstupné: 100 Kč