Inscenaci nastudovala režisérka Michaela Homolová a krom jiného v ní představila trojici nových mladých členů soboru. Veronika Khomová, Tomáš Holý a Ondřej Švec se uvedli ve výborném světle. Ačkoliv posílili soubor loutkového divadla, všichni tři dokazují, že bravurně zvládají nejen hru s loutkou a neživými předměty, ale i činoherní herectví.

Jirka se vydá hledat pečené holuby

Inscenace, jejíž základ tvoří česká přísloví, rčení a nepřeberné množství slovních obratů, je určena dětem od druhých až třetích tříd základních škol.

Hlavní postavou jednoduchého příběhu je mladík jménem Jirka, kterému ulétnou pečení holubi. Ovšem nikoliv „do huby“, jak by si někdo mohl myslet. Zmizí neznámo kam. Jirka se ale nechce smířit s neblahým osudem svého oběda, a vydá se po jeho stopách. Chce zjistit, kam ve skutečnosti lítají pečení holubi.

Na cestě zažije spoustu dobrodružství, a nakonec skutečně nalezne holubník, plný pečených holubů. Může si klidně odnést ty svoje, jenomže je od ostatních nerozezná. Inscenaci naplnila režisérka Michaela Homolová spoustou nápadů, které vycházejí ze skutečného současného světa, z toho, co dnešní děti každý den obklopuje. Proto hraje důležitou roli v nové komedii rádio i s reklamami a až naléhavým hlasovým projevem.

Rádio je skryté v malé černé budce na kolečkách, která projíždí jevištěm sem a tam, ale na rozdíl od skutečného přístroje mohou diváci vidět tváře těch, co k nim právě hovoří. Rádio přináší v závěru pointu příběhu. Mezi klady inscenace patří i zhmotnění mnohých přísloví a naplnění pravým obsahem.