Benátskou noc sice včera odstartoval slovenský večer, ale ta pořádná projížďka různými žánry, která je pro tento festival typická, posluchače teprve čeká.Od dnešního dne pojedou ve Vesci tři pódia a vrcholem pátečního programu budou power metaloví Sabaton ze Švédska, kteří zahrají na Gambrinus stagi ve 22.20.

„Letošní rok je ve stylu skandinávských kapel, nechceme každý rok opakovat stejnou dramaturgii. Nemyslím si, že do konceptu nezapadají. Naopak. Na druhou stranu v létě je spousta samostatných koncertů zahraničních kapel a snažili jsme se o trochu jiný žánr, než který bude právě k vidění na těchto koncertech, aby nebylo letošní léto například pouze o rockových kapelách," vysvětlil letošní výběr tvrdších kapel Pavel Mikez.

Nečistý rock

Páteční program bude převážně ve znamení spíše rockových kapel, sem tam stříknutých i s jinými styly, punkem, funky či metalem.

Představí se hlavně domácí scéna Wohnout, Těžkej Pokondr, Doga, Citron, Alkehol, Harlej, nebo Debillheads.

Ze zahraničních ještě Sunrise Avenue, kteří tu hráli již loni, a slovenští Iné Kafé, kteří nakonec zahrají již ve 23.50, protože si fanoušci stěžovali, že se kryjí se Sabaton.

Regionální kapely

Letošní novinkou je účast deseti regionálních kapel, které si zvolili v anketě sami fanoušci a zahrají na Evropa 2 stagi.

Produkce v tomto stanovém pódiu začne pátek v 15 hodin. Uvidíte Exots, Gravestones, Nobody Knows, Madafaka, All Friends Dead a od 21 hodin zde bude hrát DJ Pavel Cejnar.

„Chceme dát příležitost i méně známým kapelám, pomoci regionálním umělcům prorazit i za hranici kraje," vysvětlil Mikez.

Vstupenky na všechny dny se prodávají na místě.