Herečka četla dětem ze svých knížek Hadrová Ančka a O zvířatech a lidech a malých zázracích. S dětmi si také povídala o knížkách a literatuře a dobrých skutcích. Nakonec se dětem podepisovala.

Poslední den Veletrhu dětské knihy v Liberci ozdobila svou přítomností také herečka a spisovatelka Ljuba Skořepová.

V sobotu přijel za dětmi také básník Jiří Žáček s hudebním skladatelem Pavlem Jurkovičem. Gabriel Filcík a Jan Krejčí tu představili svou knížku To jsem blázen.

Letošní Veletrh dětské knihy, jehož hlavním organizátorem je Krajská vědecká knihovna, se konal už pošesté. Jeho cílem je přilákat děti ke knížkám a literatuře v době, kdy je pro ně větším lákadlem spíš internet a počítač.

Veletrh začal minulý týden ve čtvrtek a trval do soboty. Patřilo mu několik pavilonů Výstaviště najednou. Tradičně jezdí na liberecké Výstaviště nejen celé třídy ze základních škol, ale také sem chodí rodiče a prarodiče s dětmi. Těm je tradičně věnovaný poslední den veletrhu, sobota.

Vloni přilákal Veletrh dětské knihy kolem 10 tisíc návštěvníků. Jak potvrdila ředitelka Krajské vědecké knihovny Dagmar Helšusová, návštěvnost rok od roku roste.

„Ceníme si především toho, že si na veletrh navykli chodit Liberečané, maminky s dětmi, babičky. Většinou se přijdou podívat právě v sobotu,“ uvedla Dagmar Helšusová.

Letos čekala návštěvníky šňůra autorských čtení, besed, autogramiád, ale například také divadelních představení, malování a interaktivních dílen, kdy děti samy mohly vstupovat do děje předváděné pohádky.

Hlavní téma znělo: Příběhy zvířat – cesta ke knize. Téma zvolili pořadatelé k 70. výročí úmrtí spisovatele Karla Čapka, autora slavné knížky Dášeňka, či–li život štěněte. Ostatně bratr Karla Čapka Josef je také autorem proslulé pohádky o zvířátkách – O pejskovi a kočičce.

Na veletrh se sjelo několika desítek vystavovatelů – nakladatelů a distributorů dětské literatury. Malí a velcí návštěvníci tu zažili i ukázky výcviku psů.