Mezi hudební vrcholy letošních slavností bude patřit vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu na hlavním pódiu, které začíná v 11.30 hodin. Na své si přijdou také fanoušci kapely Yo Yo Band, která bude na hlavním pódiu hrát od 14.00 hodin.

Nad tradičními oslavami ukončení žní převzali záštitu hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a jeho náměstek Radim Zika, pověřený vedením resortu zemědělství, životního prostředí a informatiky, společně s Jaroslavou Kvapilovou a Alešem Šrytrem, starostkou a starostou hostitelských obcí.

Návštěvníci zažijí vedle klasických dožínkových atrakcí, jakou je například dožínkový průvod, také ukázky staročeské svatby. Té bude od 12.50 hodin patřit nádvoří zámku Sychrov. „Věřím, že akce přispěje k popularizaci zemědělství, důležitého odvětví, které se u nás nachází v nelehké době,“ řekl Radim Zika.

Liberecký kraj a Regionální agrární rada Libereckého kraje jsou hlavními organizátory akce, na níž nebude chybět ani staročeský jarmark s místními produkty. Lidé se mohou těšit také na ukázky starých řemesel, výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky a další atrakce.

Kulturní program bude na hlavním pódiu provázet slovem známý moderátor a herec Tomáš Krejčíř. Součástí Krajských dožínkových slavností bude, jako již tradičně, vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku z odvětví potravinářství – zemědělství 2008 a ochutnávka regionálních výrobků.

„Soutěž je jednou z možností, jak seznamovat širokou veřejnost s kvalitou a originalitou regionálních potravinářských výrobků,“ uvedl Radim Zika s tím, že do letošního, již pátého ročníku, přihlásilo 11 výrobců celkem 27 svých výrobků, které soutěžily v devíti kategoriích.