Muzikanti hráli pod Ještědem vůbec poprvé. „Koncert přilákal několik desítek posluchačů, považujeme jej za úspěšný. Také muzikanti byli spokojení,“ podotkl Michal Kadlec z programového oddělení Lidových sadů.

Kapela přijela ve složení – Luděk Majer (kytara, zpěv), Jan Kopecký (klávesy), Ivana Stanislavová (zpěv), Miloš Sojka (bicí) a Ondra Schicker (baskytara).

Hudební formaci se zvláštním názvem založili muzikanti Luděk Majer a Jan Kopecký před 26 lety. Za tu dobu se styl muziky skupiny pozvolna proměňoval od tvrdšího jazzrocku až k dnešní poklidnější alternativní hudbě s jazzovými prvky. Hudba kapely se nedá zařadit do žádného úzkého žánru, pohybuje se na pomezí jazzu, folku a rocku. První album vydala skupina Oswald Schneider v roce 1995, a dosud má na svém kontě celkem tři desky. Poslední nese název Dudytojz Werk.

Muzikanti se hudbou neživí, hrají si jen tak pro radost. „Proto také nejsme moc mediálně známí,“ poznamenal za skupinu Jan Kopecký. Důležitou složkou písniček jsou texty, často jde o zhudebněné básně.