Legenda české rockové scény a jeden ze zakladatelů tuzemského bigbítu, skupina Olympic, za pár dní vyjíždí na velké halové turné.

Oslaví tak svoje padesáté narozeniny. Jako host skupinu tentokrát doprovodí Český národní symfonický orchestr. Sérii sedmi vystoupení zahájí 8. listopadu koncert v Brně a tour skončí 1. prosince v pražské O2 areně.

Na slavnostní šňůře udělají Olympici zastávku i v liberecké Tipsport areně, kde vystoupí v úterý 20. listopadu od 19 hodin.

Posluchači se mohou těšit na největší hity kapely v rockovém, symfonickém a rovněž akustickém kabátě.

OLYMPIC

výroční koncert

Kdy: úterý 20. listopadu od 19 hodin

Kde: Tipsport arena, Liberec

Vstupenky: 690 Kč - 1190 Kč

http://www.ticketpro.cz

„Nebudeme hrát všechny písničky s filharmonií. Některé budeme hrát sami, jiné třeba jen s kouskem orchestru, něco s kvartetem, něco s houslemi," prozradil zpěvák a kytarista.

Každý návštěvník jakéhokoliv koncertu Modrá pyramida tour Olympic 50 let obdrží jako bonus DVD Procházka historií skupiny Olympic, když na místě předloží platné vstupenky.

Kapela také k významnému výročí vydává knižní biografii i kolekci pěti alb se singly a raritami.

Tentokrát nebude mít kapela kromě devětačtyřicetičlenného orchestru žádné další hosty.

„Nechceme žádné hosty, protože máme pocit, že koncerty s hosty nepřinesou nic nového. My už jsme těch oslav měli tolik, že nechceme zvát pořád ty stejné lidi, jako když jsme slavili deset, patnáct, třicet,…," vysvětlil Petr Janda.

Vstupenky na koncert se prodávají v síti Ticket Pro.