Hudební hvězdy, tisíce lidí, příjemné počasí, dostatek pití i jídla. Sečteno podtrženo, letošní ročník festivalu Hrady CZ na Bezdězu se vydařil na jedničku. Páteční večer patřil hudbě i tradičnímu karnevalu.

V sobotu se pod dominantou Českolipska sešel zřejmě rekordní počet návštěvníků v desetileté historii akce. Díky novému areálu ale prostor nikomu nechyběl. A všichni si tak mohli užít skvělé koncerty, které už před polednem zahájila kapela Delited následovaná No Name, Mandrage nebo Monkey Business, kteří na pódium nastoupili převlečení za pionýry a skauty.

Fanoušky všech generací potěšila skvělá hodinka v podání Miro Žbirky, který na Bezdězu zahrál vůbec poprvé. Nováčkem byl také Ben Cristovao, kterého fanynky nechtěly pustit z autogramiády, či kapela Wanastowi Vjecy, jejíž frontman Robert Kodym nevynechal ani velké hity, které napsal pro skupinu Lucie. Doslova do varu dostal dav závěrečný koncert v podání Divokýho Billa. „Na Bezdězu to bylo super," zhodnotila na facebooku stručně festival Martina u Ústecka. Bylo!