Rozsáhlá retrospektivní výstava grafik, koláží, maleb a skleněných plastik výtvarnice z Malé Skály Evy Vlasákové a mohutných skleněných objektů bývalého ředitele sklářské školy v Železném Brodě Pavla Ježka doplní komorní přehlídka grafických listů a bronzových plastik Moniky Immrové v grafickém kabinetu.

Výstava Evy Vlasákové a Pavla Ježka s názvem Mezi vteřinou a věčností představí sklářskou tvorbu obou autorů doplněnou o kresby, koláže a grafiky Evy Vlasákové. Skleněné plastiky Pavla Ježka kombinují čiré sklo a další materiály, například dřevo, ocel a železo, skleněné plastiky Evy Vlasákové naproti tomu kladou důraz na barevný akcent skla odlévaného do forem.

K vidění budou ještě grafiky a plastiky autorky Moniky Immrové. Liberecká galerie se už v 60. letech orientovala na výstavy sochařské a v posledních letech se snaží na tuto úspěšnou tradici navázat. Rovněž její grafický kabinet po dlouhá léta hostí přehlídky děl na papíře, jak bardů české výtvarné scény, tak i mladších a ještě tolik neokoukaných autorů. Dílo Moniky Immrové do této výstavní koncepce skvěle zapadá, protože ho vyváženě tvoří jak sochy, tak grafické listy.

Monika Immrová je z rodu autorů, kteří přistupují k tvorbě zodpovědně a poctivě. Její práce stojí na skvěle zvládnutém řemesle a citu pro tiché monumentální formy a kompozice. Divák při pohledu na její tvorbu ve větším celku má možnost sledovat pomalý a soustředěný vývoj a jemné proměny, které se děly nenápadně a vždy v přímé návaznosti na předchozí práce.

Grafické kompozice Moniky Immrové jsou čisté a silné a v naprosté většině vyvedené jen v černé lince nebo prostých sametových objemech vytvořených škrábanou akvatintou. Pevně vystavěné kompozice čar a geometrických linií rozpracovává do souborů, které v sobě mají vnitřní logickou vazbu.