Hudbu všech možných žánrů za jediný den přiblíží Liberečanům a návštěvníkům města v sobotu 21. června už pátý ročník festivalu Svátek hudby. Akcí se snaží pořadatelé navázat na několikaletou tradici evropských svátků hudby. Konají se vždy v den letního slunovratu 21. června už přes dvacet let.

„Cílem není představit pouze běžnou hudbu, kterou všichni poslouchají v médiích, ale především nabídnout posluchačům široké spektrum netradičních hudebních žánrů s tím, že preferujeme místní hudební tělesa a amatérské hudebníky,“ uvedla za organizátory Štěpa Kašparová z agentury Štěk, která připravuje přehlídku spolu s libereckou pobočkou Alliance Francaise.

Permanentka na všechny večerní koncerty Svátku hudby přijde diváky na 60 korun.

Hudba bude znít na několika místech Liberce. Bude jí patřit například zdejší Krajská vědecká knihovna, V – klub, kulturní centrum Lidové sady, zdejší přehrada, a dokonce také náměstí Dr. Edvarda Beneše.

Festival odstartuje v 10.00 hodin na Soukenném náměstí liberecká jazz–popová kapela Masters – Wasters.

Dále si diváci poslechnou například Rich–shu, Lessyho Woheň, hip–hopové BPM, potom také Wet Pain a UQ Band, a od 16.00 hodin na přehradě hardrockovou kapelu Apex či pop–rockové Zlatý voči. Náměstí Dr. E. Beneše bude od 17.00 hodin hostit open – air (Mandrake Root, Cellopolis a další). Muzikou bude znít i zdejší V–klub , hospoda Tatáž Pakáž a klub Stamina.