Snímky několika autorů, například Milana Drahoňovského nebo Báry Vykypělové, zaplnily na několika panelech jak přízemí, tak i první patro úřadu. Jsou vystaveny vždy po dvojicích, přičemž jedna fotografie zabírá například náměstí Dr. Edvarda Beneše někdy v 80. letech, a druhá ukazuje jeho podobu, jak vypadá dnes.

„Když jsme výstavu připravovali, překvapilo nás, jak málo fotek se dá sehnat z období 80. let. Chtěli jsme lidem ukázat dobu před revolucí a po revoluci, a především takové ty typické znaky života za socialismu jako byl třeba mléčný bar. Fotku toho libereckého jsme nikde nemohli sehnat,“ prozradila za pořadatele Jitka Mrázková.

Návštěvníci se tak mohou třeba přenést z dnešního Centra Babylon do někdejší textilky Hedva, na jejímž místě Babylon vyrostl, anebo na Šaldovo náměstí do doby, kdy zde mívalo Divadlo F. X. Šaldy sklad kostýmů. Výstava ukazuje také proměnu několika malých uliček, a také vilek.

„Člověk nemá čas všímat si, jak se město mění. Naše výstava by měla Liberečanům několik takových proměn připomenout. S nápadem přišel primátor Kittner, a my jsme se jej chopili,“ vysvětlil David Sekanina za společnost Spacium. Fotografie organizátoři promítají na obchodní centrum Plaza jako takovou neobvyklou upoutávku. Výstava potrvá do 17. prosince.