Pravidelní diváci jabloneckých kin znají z kina Junior akci Naslepo. Divák přijde do sálu a do poslední chvíle neví, na co vlastně přišel a musí se spoléhat na vkus dramaturgů. Stejný princip zvolili na otvíračce letního kina.

Zahájení sezóny v přírodním kině patří v Jablonci nad Nisou k největším kulturním akcím vůbec. Pod širým nebem se sejde doslova „půlka Jablonce".

Začátek filmu byl lehce rozpačitý, ale to se hodně rychle změnilo.

Biografický snímek o britském rekordmanovi ve skocích na lyžích dojímal, rozesmíval i přinesl napětí a strach, když se hlavní hrdina několikrát řítil z desítek metrů dolů.

Jabloneckým letním kinem se převážně ozýval smích a v závěru by se dalo napětí krájet. Diváci několikrát sborově Eddiemu fandili a když se mu skok podařil, tleskali a hlučně a spontánně jásali.

Takovou atmosféru v kině málokdy zažijete. Při závěrečných titulcích návštěvníci skandovali a tleskali.

Tahle otvírací akce pod širým nebem se prostě povedla. Jen houšť.

DOJMY HANY LANGROVÉ

Orel Eddie vás nakopne. Asi zkusím zdolat Army Run

Kulturní redaktorka Hana Langrová.

Otevíračka letního kina je akce, kterou si už několik let nikdy nenechám ujít. Je to jedna z největších kulturních událostí v jablečném městě. Tentokrát mě trošku překvapilo, že film nebyl dopředu znám, ale nakonec jsem se stejně rozhodla jít. Když začaly úvodní minuty filmu, trošku jsme s kamarádkami váhaly, co se z toho vyklube. Původně jsme myslely, že půjde o film o Terry Foxovi… vzhledem k „přístrojům" na chlapcových nohou. Posléze se z příběhu vyklubal pro nás neznámý osud obyčejného člověka z osmdesátých let, který si šel za svým snem. Bylo pozoruhodné sledovat, jak narvané letní kino hltá děj a hrdinovi drží pěsti, fandí, tleská, píská… S holkama jsme to měly stejně, naprosto nás snímek pohltil.

Shodou okolností mi v pátek kolegyně navrhla, že bych si mohla zaběhnout v srpnu nejtěžší ze závodů Army Run, který vede na Ještěd. Když jsem si o něm něco zjišťovala, zjistila jsem, že jde o 15kilometrovou trasu s 60 překážkami, takže jsem přirozeně měla pocit, že si ze mě utahuje. Nicméně váhám, že to zkusím. Po zhlédnutí filmu, kdy člověk, který měl v dětství problémy s koleny, dokázal rodině, Britům i celému světu, že na olympiádu patří, mám pocit, že tenhle běžný závod je proti tomu brnkačka. Uvidíme, jak dlouho mi tento elán vydrží.

PROGRAM LETNÍHO KINA

Pondělí 27. června

TRABANTEM DO POSLEDNÍHO DECHU

Úterý 28. června

MLÁDÍ

Středa 29. června

PADESÁTKA

Čtvrtek ZOOTROPOLIS: MĚSTO ZVÍŘAT

Pátek 1. července

NEŽ JSEM TĚ POZNALA

Sobota 2. července

NOC OŽIVLÝCH MRTVOL

Neděle 3. července

LÍDA BAAROVÁ

Pondělí 4. července

WARCRAFT: PRVNÍ STŘET

Úterý 5. července

TEORIE TYGRA

Středa 6. července

DEADPOOL

Čtvrtek 7. července

LUCIE: PŘÍBĚH JEDNÝ KAPELY

Pátek 8. července

V ZAJETÍ DÉMONŮ 2

Sobota 9. července

DEN NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK

Neděle 10. července

LÉTO ALL EXCLUSIVE

Pondělí 11. července

JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK