Červen ve znamení festivalů prožívá v těchto dnech liberecké Naivní divadlo. Loutkáři mají za sebou již hostování na dvou přehlídkách, další je čekají v nejbližší době.

Hostování na letních festivalech zahájili liberečtí loutkáři již 3. června, kdy vystoupili s inscenací Hrnečku vař na mezinárodním loutkářském festivalu v polském městě Lomža.

Čeká je festival v Hradci Králové

Minulý týden pak Naivní divadlo s úspěchem uvedlo svou parodii na dobrodružné detektivky Postrach Paříže, a to v hlavním čase jednoho z největších českých loutkářských festivalů Skupova Plzeň.

„Tento čtvrtek vyráží naše divadlo na další velký domácí festival – Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Zde zahrajeme naši poslední premiéru, inscenaci Panna z Arku. Netradiční zpracování slavné legendy z pera Voltaira na jeviště přenesl režisér Petr Vodička,“ uvedl Jakub Hora z obchodního oddělení divadla.

Herci budou hrát také v Lublani

Poslední festivalová cesta v sezóně čeká liberecké loutkáře na přelomu června a července.

V neděli sehrají herci představení Hrnečku vař v Bratislavě, poté část souboru odjede do chorvatského Šibeniku, kde na mezinárodním festivalu loutkového divadle zahrají inscenaci Janek a kouzelná fazole. Variace na slavnou pohádku z pera Ivy Peřinové se poté přesune ještě do Slovinska, kde Naivní divadlo hostuje v Mariboru a Lublani.