V následujících dnech se vám klidně může stát, že v okolí sychrovského zámku potkáte hvězdu světového hudebního nebe. Kytarista legendárních Deep Purple Ritchie Blackmore, který už drahně let brázdí světová pódia s vlastním projektem, se zastaví v Českém ráji.

Blackmore´s Night vystoupí v areálu státního zámku Sychrov v pátek 15. srpna od 20 hodin.

„Ritchie Blackmore se svojí ženou Candice Night a dalšími členy kapely se ubytují přímo v zámeckém hotelu, na Sychrově vystoupí po pěti letech. Tehdy sami zmiňovali, že atmosféra je tady natolik inspirativní, že by se sem rádi po čase vrátili. Podařilo se nám to letos a já doufám, že půjde o stejně krásný zážitek, jako před lety. Park kolem zámku je k tomu přímo předurčen," zve za pořadatele Pavel Mikez.

Pódium budou pořadatelé instalovat již dnes. V pátek od 15.00 hodin by měla mít kapela zvukovou zkoušku.

„Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodný," uvedl Blackmore.

Vstup do areálu bude návštěvníkům umožněn od 18.00 hodin. Ve 20.00 se na pódiu objeví předkapela a zhruba ve 20.45 hodin hlavní hvězda večera.

„Jedná se o jejich letošní jediné vystoupení v České republice, proto se dá předpokládat příjezd většího počtu lidí. Bylo by dobré, aby s tím každý, kdo se na Sychrov bude chtít vydat, počítal. Návštěvníci si s sebou budou moci vzít deky či malé židličky, dopředu upozorňujeme, že bude striktně zakázáno fotografování. Žádné mimořádné požadavky kapela nemá, doufám, že vše proběhne v příjemné atmosféře. I předpověď počasí je povzbudivá," shrnuje Pavel Mikez.

Blackmore´s Night Blackmore´s Night v čele se zpěvačkou, textařkou a multiinstrumentalistkou Candice Night a legendárním sólovým kytaristou Ritchiem Blackmorem je unikátní anglo-americký renesanční folkrockový projekt, který ve světě získal mnohá ocenění. Ritchie Blackmore a Candice Night vytvořili specifický hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby. Jak v jednom rozhovoru legendární kytarista uvedl, tento projekt jemu samému přináší kreativní svobodu. Ritchie opustil skupinu Deep Purple v roce 1993 a v roce 1995 natočil album Stranger in US All (na kterém Night nazpívala vedlejší vokály a napsala některé z textů). Tehdy se Blackmore začal vážně zabývat představením renesanční hudby současnému publiku. V roce 1997 byla dvojice připravena uvést novou skupinu na světlo, její jméno je spojením jejich jmen, skládá se z uvedené dvojice a proměnlivé sestavy muzikantů. Jejich debutové album Shadow of the Moon se stalo okamžitým hitem, zvláště v Evropě. Skupina Blackmore's Night získala mnoho zlatých desek a proslavila se po celém světě. Nedávno bylo jejich zatím poslední album Autumn Sky oceněno serverem zonemusicreporter.com jako nejlepší vokální album roku.

BLACKMORE´S NIGHT

Kdy: pátek 15. srpna

od 18 hodin otevřen areál

od 20 hodin předkapela

od 20.45 hlavní kapela

Kde: státní zámek Sychrov

Vstupenka: 690 Kč