Jenže o její svatbě přece rozhodují rodiče! A ti rozhodně tak výjimečnou dcerku nějakému obyčejnému myšákovi z ulice nedají… Kdepak, jejich dcera si zaslouží mnohem lepšího ženicha. Nejlepšího a nejmocnějšího ze všech! Ale kdo je na světě nejmocnější?

Děti si podmanil správný tým

Dvojici půvabných pohádek určených dětským divákům připravil na tuto sobotu ansámbl Naivního divadla. Pod názvem Vařila myšička kašičku aneb Myší pohádky v režii Michaely Homolové se skrývá kombinace klasického a moderního námětu, který za téměř muzikálové formy činí z tohoto titulu jedno z nejoblíbenějších představení v repertoáru Naivního divadla.

Inscenace, skládající se ze dvou propojených pohádek s myší (a svatební) tématikou, vychází z textu Vítka Peřiny. První část je volně ztvárněna na motivy klasické japonské pohádky, druhá je původní - a moderní - myší pohádkou. Svojí výpravou se pak převážně neiluzivní loutková inscenace doslova hemží myšími loutkami, konkrétně manekýnami a spodovými loutkami, které připravila Barbora Hubená. Nově se pak k tvůrcům připojil mladý slovenský hudebník, jazzman Matěj Benko, který je autorem hudební složky.

Úspěch představení proto není nikterak náhodný. Neboť jeho tým již v minulosti spolupracoval na pohádce Hrnečku, vař!, která získala hned několik cen na festivalu Mateřinka 07.

Myšička mezi myšáky

V představení rovněž dostala prostor kompletní čtveřice nejmladších členů souboru Naivního divadla (Miroslava Bělohlávková, Veronika Khomová-Košvancová, Tomáš Holý a Ondřej Švec).

Drobnou, ale milou kuriozitou je i fakt, že v malé roličce diváky nepochybně překvapí host ze slovutného pražského Dejvického divadla, Martin Myšička, který ovšem i v tomto případě nezískal angažmá jen pro svou jmennou spřízněnost s představením, ale může dozajista potvrdit, že například od svého filmového debutu ve snímku Šeptej urazil i v oblasti divadla skutečně sympatickou cestu.

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1.-3. tříd ZŠ. Představení trvá přibližně 50 minut a malí diváci i jejich rodiče jej 16. dubna mohou navštívit od 10:00 hodin Vstupenky lze zakoupit v pokladně NDL (tel: 485 253 611), nebo si rezervovat na www.naivnidivadlo.cz.