Kolekce fotografií, nazvaná Venezuela – pestrý svět tropů, zaplnila malý sálek v mezipatře muzea, a lidé si zde mohou prohlédnout záběry z exotické krajiny až do 7. prosince.

Velké barevné fotografie mapují cestu tuzemských zoologů po Venezuele. Výpravu uspořádala společnost Zoogeos Bohemia a snímky zoologů představují mnoho vzácných živočichů i rostlin.

S výpravou se tak alespoň zprostředkovaně návštěvník podívá třeba do Národního parku Henri Pittier, kde může krom mnoha jiného obdivovat cenný horský mlžný prales. Další národní park, Národní park El Ávila, se zase může pochlubit zvláštním jihoamerickým dělovým stromem, který vykvétá z kmene, a rovněž z kmene rostou jeho kulovité plody.

Lidé na výstavě z fotografií poznají také mnoho druhů vzácných rosniček, a čeká je též pohled na jeskyně a vodopády Národního parku El Guácharo. Návštěvníci si mohou také na fotografiích prohlédnout nezvykle zbarvené ptáky, volavky, vážky a papoušky, například modročerveného pitpita modrého.

Výstava však nezachycuje jen exotickou přírodu Venezuely. Lidé zde uvidí také záběry ze všedního života obyvatel, Indiánů. Tak se dozví, jak žije průměrná venezuelská rodina, anebo jaké zboží nabízejí pouliční prodavači.

Součástí kolekce jsou pak také mapy a několik prosklených vitrín s desítkami motýlů i nočních lišajovitých můr. Výstava nabízí i několik vypreparovaných bezobratlých živočichů, například velkého kraba. Všechny snímky doplnili autoři podrobnými popiskami. Výstava je putovní, z Liberce přejde do dalších měst.