Krajské město se letos dočká dokonce dvou majálesů. Jeden se uskuteční již dnes na čarodějnice. Bohužel kvůli nepřízni počasí ho pořadatelé přesunuli dovnitř – do Bunkr Rock Clubu a museli osekat i program.

ČAROMAJÁLESKdy: čtvrtek 30. dubna
od 17 hodin
Kde: Bunkr Rock Club 
Liberec
Vstupné: 280 Kč
(v předprodeji i na místě)
Afterparty: Rock Club Bunkr a Disco Ďábelská Huť
Kapely:
19.00 Exots
20.10 Atmo Music
21.20 Vypsaná fiXa
22.40 UDG
00.10 Hentai Corporation
Z programu vypadli: Voxel, Volant, O5&Radeček, Light & Love

„My bychom line-up dodrželi, ale bohužel některé kapely mají dvojáky a jedou dál – dvě až na Moravu, tak bychom museli začít v 16 hodin a to by bylo v klubu prázdno. Dostane se na ně ale příští rok," slibuje pořadatel Čaromajálesu Tomáš Staněk alias Jugi, bubeník kapely UDG.

Liberecký Majáles na harcovských kolejích zůstává venku, kapely budou hrát před blokem D a po desáté hodině se přesunou do klubu Had a do Hospody U Váchy.

„Původně to vypadalo, že budeme dělat jeden velký majáles dohromady, ale univerzitě se nezdálo, že by musela oplotit koleje a vybírat vstupné. Příliš se mi nelíbí, že si nakonec tito pořadatelé udělali vlastní akci vzdálenou dvě stě metrů od pozemků školy a den před tou naší a s podobným názvem. Je to sprosťárna," řekl organizátor libereckého Majálesu Vít Suchomel.

Podle něj jsou studenti zvyklí, že je akce v den volna a zdarma a bylo by zbytečné majáles přesouvat na čarodějnice, kdy většina studentů griluje a muzika by je třeba i otravovala. „Navíc jsou zvyklí třináct let na akci chodit zdarma a najednou by po nich někdo chtěl vstupné," dodal Suchomel.
Podle pořadatelů Čaromajálesu si akce nekonkurují a každá cílí na jiné publikum.

Podraz to není

MAJÁLESKdy: pátek 1. května
Kde: harcovské koleje, Liberec
Vstupné: zdarma
Afterparty: U Váchy, klub HAD
Kapely:
před budovou D
14.30 TUL Band
15.30 Industrial Engineers
16.30 Supermarket Quartet
17.30 Cémuršámur
18.30 Kohout plaší smrt
19.30 Znouzecnost
v Hospodě U Váchy
17.00 KÚD: Punk není mrkev
pauza
21.00 Pop St. Clare
22.00 Stepping Selfeater
23.00 Alco Coma
vedle budovy M
od 14.30 Tekkirk babysitting selektas/ mamas and papas
v klubu HAD
od 21.00

„Byli jsme v kontaktu, chtěli jsme to udělat dohromady, univerzita to nechtěla podpořit. Pan Suchomel to mimo univerzitu pořádat nechtěl, protože by přišel o příspěvek a taky jsme potom jednali o termínu, kdy už by nebyli studenti na kolejích, takže by to nebyla ani studentská akce," popisuje Tomáš Staněk a proto prý také akci umístili blíže centru a běžným obyvatelům Liberce. „Z mého pohledu to není žádný podraz. Ty akce si nekonkurují. On tam má underground a punk a vstup je zdarma a my jsme komerčnější," doplnil.

Tahákem Čaromajálesu jsou Vypsaná fiXa a UDG. Majáles láká na Kohout plaší smrt a Znouzectnost. Ke kapelám přidá také tradiční představení Krátkého a úderného divadla Punk není mrkev.

Obě akce nabídnou i místní liberecké projekty. Kapelu Industrial Engineers tvoří kantoři z Technické univerzity Liberec. „Upozorňujeme strojaře. Zkouškové se blíží a kde jinde a kdy jindy získat zápich od přísných docentů, doktorů a doktorandů, než když budou připití na Majálesu. Pro vás jsou Industrial Engineers nutnost," vtipkují pořadatelé Majálesu.

Na Čaromajálesu dnes budou k vidění Atmo Music, kteří nedávno bourali hitparády se svými hity Andělé a Polety.