Liberec Patnáctinásobná česká Slavice vyráží na své zatím největší turné. V Liberci udělá zastávku ve čtvrtek 31. října v Tipsport areně.

„Na jedenácti koncertech Černobílého turné v Česku a na Slovensku, nebude chybět repertoár poskládaný z popu, rocku, šansonů a muzikálových hitů.

„Bude to směs písní z projektů od Bídníků, přes Drákulu, Krysaře, Johanky z Arku až po Carmen, či současnou Aidu. Zcela jistě zazní známé hity, které fanoušci znají z koncertů, rádií, televizí, či CD. Nebude chybět ani výběr krásných a výjimečných písní, ze zatím posledního zpěvaččina alba MODI, kam texty ještě před svým skonem stačil napsat textař Pavel Vrba," prozradil hudebník Petr Malásek, bez kterého si Lucie Bílá podle svých slov neumí představit žádný ze svých koncertů, a už vůbec ne takový projekt, jakým je právě Černobílé turné.

Charitativní srdíčka

Šnůra má také charitativní podtext. Lucie Bílá již více než deset let spolupracuje s Kontem Bariéry, proto se rozhodla přispět na dobrou věc. A již v začátcích příprav turné zmínila, že hodlá vlastnoručně uháčkovat srdíčka, která se budou na koncertech prodávat. Svůj slib splnila.

„Mám uháčkovaných už 300 srdíček, bílých a černých. Jedno trvá dvacet minut až půl hodiny a háčkuju skutečně všude, především pak při cestách autem. Nerada sedím někde jen tak a ztrácím čas. Chtěla jsem, aby lidé měli taky něco, co jim mohu dát, vlastnoručně vytvořit, proto jsem ráda, že se mi daří háčkovat srdíčka a věřím, že pomůžeme těm, kteří to nejvíce potřebují," dodala Lucie Bílá.

Lucie Bílá už několik měsíců dodržuje přísnou dietu, pitný režim, cvičí a je pod odborným dohledem.

Jak sama zpěvačka přiznává, výsledky jsou vidět a ona sama se cítí v pohodě. Černobílé turné, které je doposud největší svého druhu v kariéře, bude výjimečné ve všech směrech.

Lucie Bílá: Černobílé tour 31. 10. Liberec

Kamiony & doprava: Aparatura se bude převážet celkem 8 kamiony a cca 15 doprovodnými osobními auty a dodávkami.

Váha aparatury: Celková váha techniky (ground support, pódium, světla, LED technologie) je cca 100 tun.

Rozměry scény: Scéna bude tvořena ground supportem, na kterém bude zavěšena technika a má rozměry 28 x 16 metrů. Součástí scény bude molo o rozměrech 8 x 3 metry, zakončené druhým menším pódiem. Nad molem budou zavěšeny pojízdné kruhové konstrukce, které budou osazeny LED obrazovkami. Tyto konstrukce budou zavěšeny na speciálních motorech, které umožní pohyb LED obrazovek nad molem.

Pojízdná LED stěna: Poprvé na turné v ČR/SR se bude používat speciální pojezdový systém, který bude osazen LED obrazovkou s vysokým rozlišením o rozměrech 16 x 8 metrů.

Team počet osob: Technicky team čítá 80 osob, bude zajišťovat hladký průběh každého koncertu, celkově bude každou akci zajišťovat cca 250 lidí.

Hydraulika: Součástí pódia bude i speciální hydraulická plošina.

Pyrotechnika: Součástí show bude i bohatá pyrotechnika, využívající technologii CO2 jet, černo-bílé konfety a standardní pyrotechniku.

Catering: Na celé turné pojede speciální mobilní kuchyně, která bude přímo na místě koncertu vařit jídlo jak pro umělce, tak pro technický team.