Mladá zpěvačka vystoupí ve zdejším kulturním centru Lidové sady ve čtvrtek 29. května. Koncert začíná ve velkém sále v 19.30 hodin.
Na jarním miniturné, nazvaném Iva 2008, doprovází Ivu Frühlinovou její kapela Turn Over.

Ve výběru písniček bude během koncertu dominovat aktuální deska Strip Twist. Po jarním miniturné již začne festivalová sezóna a Iva Frühlingová by měla absolvovat několik festivalů.

„Věřím, že na miniturné všechno klapne bezvadně jako tomu bylo u minulé desky Baby Doll a našim fanouškům opět uděláme radost. Letos chceme s kapelou hodně vystupovat. Když se dívám na to, co všechno je domluveno, myslím, že je před námi parádní šňůra koncertů,“ řekla Iva Frühlingová.

Iva Frühlingová se narodila v roce 1982 . Ve svých 14 letech se dostala do Paříže, kde pracovala pro francouzský modeling. Ve Francii založila skupinu Turn Over.

Demonahrávka s jejím zpěvem se dostala do rukou popředních francouzských producentů Michéla Eliho a Thierryho Saida. Jejich spolupráce vyústila do podepsání smlouvy na čtyři alba s vydavatelstvím Virgin Records. První sólové album s názvem Litvínov zaznamenalo ve Francii a Belgii mimořádný úspěch. Albu se dobře dařilo i v České republice a za svou prodejnost už dostalo Zlatou desku i Platinovou desku.

V roce 2004 se Iva Frühlingová přestěhovala z Paříže zpátky do České republiky. V roce 2005 natočila svou druhou sólovou desku Baby Doll.