Jeden z nejnavštěvovanějších letních parketů na východě Čech má před sebou čtyři měsíce dobře vybrané muziky mnoha žánrů.

Květen

Rozjezdem sezony bude v sobotu 15. května tradiční Výrava fest, který prvním letošním návštěvníkům parketu nabídne už od brzkého odpoledne přehlídku oblíbených stálic zdejšího pódia pod širým nebem: kapely Komunál, Alkehol, Morčata na útěku, Doga, Debustrol, Debill Heads, Seven a Epitaf. (Dvě z těchto kapel – Komunál a Epitaf – patří do finálové desítky naší aktuální ankety o nejoblíbenější východočeskou kapelu, zpěvačku a zpěváka roku.)
Květnovou nadílku završí v pátek 28. Aleš Brichta s kapelou AB Band a další dvě výravské stálice: kapely Bladex a Reach.

Červen s hvězdou

Neuvěřitelnou podívanou na〜bídl loňský výravský dvojkoncert britských roc〜kových legend, kapel Slade a Sweet. Téměř pět hodin stáli sentimentálně naladění a dojatí fanoušci, převážně středního věku, ve větru a dešti, aby tváří v tvář svým dávným idolům slyšeli každé hnutí na pódiu.

Příležitost zavzpomínat na kultovní muziku osmdesátých let nabídne letní parket ve Výravě i letos. V pátek 11. června sem dorazí britská kapela Smokie, která prožila roky své největší slávy právě na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

V její dnešní sestavě bohužel chybí nejen nezapomenutelný lídr Chris Norman, ale většina původní sestavy. Repertoár sestavený z desítek hitparádových hitů však zůstává…

Smokie se v tento večer podělí o přízeň publika s kapelou Turbo, která sklízela úspěch u domácího publika ve stejné době jako Smokie v celé Evropě. Červnovými hosty ve Výravě budou ještě v pátek 18. kreativní Monkey Business a v pátek 25. neúnavný písničkář Jakub Smolík.

Prázdniny

Dva prázdninové měsíce ve Výravě budou opravdu nabité: na návštěvníky parketu čeká celkem devět příležitostí potkat svoji oblíbenou muziku. Na výběr je nestárnoucí slovenská Tublatanka i její současná krajanka – kapela Horkýže Slíže, jedna z nejznámějších východočeských skupin, pardubická Vypsaná fiXa, slunečný Dan Nekonečný a Šum svistu, Žlutý pes, Walda Gang, jedna z nejzajímavějších nových českých kapel – charismatický Nightwork, Di〜vokej Bill, Hárlej, UDG a znovu oživlá Gaia Mesiah. Na programu jsou také dva prázdninové festiválky. První Revival fest zavzpomíná na Deep Purple, Rammstein, Pink Floyd a Depeche Mode, druhý s názvem Alternativa přivede do Výravy legendární The Plastic People of the Universe, Ivana Hlase, Luboše Pospíšila, Švihadlo, Hudbu Praha a Kurtizány z 25. Avenue.

Září

Sezonu na letním parketu ve Výravě uzavře v první zářijový pátek zpěvák Kamil Střihavka na svém Best of Tour 2010. Návštěvníkům budou také v letošním roce k dispozici autobusy zdarma na cestu do Výravy i zpět.