Old punk is not děd! To se potvrdilo

Takové je motto nejen úterního koncertu, ale celého turné a staří punkáči se předvedli v nejlepší formě, jako za starých časů. Jako první se Liberečanům představil Jan Haubert a jeho Visací zámek, a rozjeli nevšední show, při které chvílema tuhla krev v žilách. Tvrdé kytarové riffy proložené přesnou hrou na bicí a typicky punkové texty přiváděly některé fanoušky doslova k šílenství.

Někteří lídé, nezasvěcení do punkové kultury, kteří přišli na koncert, byli nemile překvapení, když se najednou ze vzduchu snesl kelímek plný piva přímo na jejich záda. Ale takovéto situace ke koncertům v tomto stylu prostě patří a veškeré snahy o nastolení pořádku byly rázně zamítnuty zbytkem davu. Během první části koncertu, která trvala zhruba devadesát minut, zahráli Visáci hity jako Traktor, Stánek či Dopravní značky.

Cvičitel učil spartakiádu

Kytarista Michael Pixa se několik písní před koncem jejich vystoupení vžil do role cvičitele na spartakiádě a celý sál poctivě a s nasazením cvičil jako podle šablony. Dalším zpestřením hraní Visacího zámku byl precizní literární přednes zpěváka Jana Hauberta, který představil několik svých vlastních básní a velice tak bavil diváky. Nesouhlas se současným stavem politiky v České republice dala kapela najevo během svého vystoupení několikrát.

Co stojí za zmínku, je mučednický proces Jiřího Paroubka a Davida Ratha, kteří byli zobrazeni jako dvouhlavá saň. Kytarista Michael Pixa se po závěrečné písni Známka punku s libereckým publikem rozloučil slovy: „Punk's not dead, volové!“ A stage se začala připravovat na Tři sestry.

Sesterský výčep přímo na pódiu

Během přestavování pódia nešlo přehlédnout výčepní stanici, umístěnou vedle bubeníka Tří sester. Je vidět, že jsou v kapele připraveni opravdu na všechno. Bylo však milé překvapení, když najednou mistr výčepní začal pivo roznášet mezi lidi u pódia. Ohlas a nadšení nebralo konce a začalo se skákat a tancovat ještě více. Tři sestry odstartovaly koncert písní Ztráta imunity a poté přidávali jednu klasickou pecku za druhou.

Dokonce zazněla jedna z nejstarších písní s názvem Divný stavy a vzpomínková euforie na začátky kapely se dotkla snad každého v sálu.
Na březen příštího roku je připraveno vydání nového alba Tří sester a v Liberci představili zbrusu novou skladbu Polární noc. Všichni členové kapely bezvadně pracovali s publikem a podle všeho se všichni náramně bavili.

Je však nutné poznamenat, že někteří přítomní fanoušci punkové hudby nezvládli měření sil s alkoholem, a ten je poslal k zemi mezi dupající podrážky ostatních lidí. Naštěstí však nikdo nepřišel k vážnějšímu úrazu. Nadšení diváci si pozpěvovali známé texty a neskrývali radost a nadšení z úterního večera. „Byl to skvělý koncert. Je to super nápad, že vyjeli na turné společně. Mohli by to takhle dělat častěji. Jsou fakt dobrý,“ svěřil se Deníku Štěpán Fišer, který navštívil koncert.

Turné míří směr Benešov

Po vystoupení v České Lípě a Liberci se turné přesouvá do Benešova, kde se opět rozdivočí správná old punková show, jako tomu bylo ve městě pod Ještědem. Během celého turné kapel Visací zámek a Tři sestry, které potrvá až do 5. prosince, navštíví muzikanti celkem dvanáct měst po celé České republice.