Na procházku s princeznou mohou děti na upravenou prohlídkovou trasu po celé léto na Hrubém Rohozci, Zákupech a na Sychrově. Chcete-li něco zvláštního, podívejte se do programu. Najdete výjimečné věci. Řinčení mečů i pohankovou kaši servírovanou s dlabané míse.

O nadcházejícím víkendu se na Bezdězu přenesete do doby husitské. Na programu jsou Šermířské rozvernosti a chybět nebudou dobrůtky z udírny. Na Grabštejn zase zamíří řemeslníci ze všech koutů. „Jarmark je tentokrát inspirovaný gotikou. Přítomné budou bavit a překvapovat hudebníci, tanečníci, šermíři i kejklíři,“ doplnila Lucie Bidlasová z Národního památkového ústavu. Scénky ze života rodiny Des Fours Walderode doplní tentokrát prohlídky na zámku Hrubý Rohozec. Peklo pak zažijete na Troskách. „Po roce opět vylézají čerti z děr. Uvidíte ukázky pekelných řemesel, čertovské divadlo, tance u pekelných ohňů, kejklíře z pekel a hraje i čertovská kapela,“ zve na zříceninu kastelán.

Náš tip k sousedům: Food festivalZámek a park Dětenice hostí 5.8., 12.8. a 19.8, vždy od 12 do 19 hodin, 2. ročník Středověkého food festivalu. Vstup zdarma. Francká říše a Barbarský sever: Chobotnice, ústřice, rybičky, krevetky, olihně, mušličky, opékané celé divoké čuně, kuří hnátky, jehněčí klobásky, uzený kapr, srdíčka, jazyky, domácí koláčky a spoustu dalších dobrot. Na co se můžete dále těšit? Rytířské klání, poběhlice, tanečnice, středověká kapela, Chill Out House – Champagne bar s DJs a samozřejmě tucet sudů domácího dětenické piva.