LIBEREC - KRÁTCE

 

Soutěž připomene autora Dášeňky

K 80. výročí úmrtí nejslavnějšího českého spisovatele Karla Čapka vyhlásila liberecká Krajská vědecká knihovna, pobočka Kunratická, soutěž pro děti. Soutěž je literární a výtvarná a téma má blízko k nejznámější knížce Karla Čapka – Dášeňka, čili život štěněte. Děti by měly tvořit svá díla na téma Můj přítel pes. Práce mohou odevzdat na pobočce knihovny nejpozději do konce února.

Divadlo otevřelo novou výstavu

Obrazy a skleněné mísy od výtvarníka Štefana Škapíka jsou až do konce února k vidění ve foyeru libereckého Malého divadla. Novou výstavu pořádá Divadlo F. X. Šaldy společně se sdružením Artefaktum. Výstava se uskuteční v rámci třetího ročníku projektu Múzy a umění. Obrazy a keramiku si mohou zájemci prohlédnout jen v době, kdy je divadlo otevřené, před každým představením a během něj.

Knihovna ukazuje nejkrásnější knihy

Na výstavu nejkrásnějších německých knih Schönste Bücher 2006 mohou přijít lidé do liberecké Krajské vědecké knihovny po celý tento měsíc. Knížky si mohou prohlédnout v prvním patře. Další novou výstavou je pak kolekce, nazvaná Život je jen náhoda. Výstavu obrazů a patchworku Renaty Edlmanové najdou návštěvníci ve 2. a 3. patře knihovny. I tato výstava potrvá až do konce února.

V muzeu předvádí rostliny až z Afriky

Jak rostliny doprovázely člověka po staletí, a k čemu všemu kromě nasycení lidstvu sloužily, to ukazuje nová výstava v libereckém Severočeském muzeu. Autoři ji pojmenovali – Rostliny ve službách člověka. Návštěvníci zde najdou exponáty z Afriky, Asie i Ameriky. Mezi nejvzácnější patří 4 tisíce let stará pšenice z egyptské pyramidy nebo rostlinná slonovina. Výstava potrvá až do 16. března.

LIBEREC - ROCKOVÁ LEGENDA

Do Liberce přijede Suzi Quatro

Rocková legenda Suzi Quatro vystoupí při příležitosti Světového poháru ve skocích na lyžích v Liberci. Koncert naplánovali pořadatelé na 8. února do Tipsport Arény po vyhlášení vítězů závodu v areálu na Ještědu. Vystoupení by mělo odstartovat nejpozději ve 21.00 hodin. „Suzi Quatro se objeví v Liberci skutečně jenom na otočku, neboť přiletí do Prahy až v pátek, tedy v den konání koncertu. A hned druhý den odlétá zpět,“ prozradil za pořadatele člen organizačního týmu Rostislav Jozífek. „Termín nebylo jednoduché domluvit, neboť byl fixován na světový pohár, kdy jsme chtěli nejen sportovním fanouškům, a to i ze zahraničí, nabídnout komplexní program,“ dodal.

Pořadatelé počítají, že rockovou legendu si nenechají ujít ani mnozí z polských či německých fanoušků, kteří na světový pohár dorazí.
„Suzi Quatro zahraje všechny staré pecky. A samozřejmě, že k nim přidá také nové skladby z posledního alba Back To The Drive,“ upřesnil Rostislav Jozífek.

Liberečtí organizátoři připravují koncert spolu s rakouskou agenturou M/E Concerts Austria.

VRATISLAVICE n. N. - KRÁTCE

Kapli Vzkříšení rozezní koncert

Komorní koncert W. A. Mozart a jeho současníci v podání tria Lyra da Camera v neděli 3. února zaplní Kapli Vzkříšení ve Vratislavicích nad Nisou. Skladby Mozarta, Myslivečka, Dvořáka, Brixiho, Bendy, Duška a dalších zahraje posluchačům Jitka Navrátilová (cembalo) a Kateřina Chudobová (flétna). Zpívat bude sopranistka Johana Rosická. Koncert začíná v 18.00 hodin a vstupné je dobrovolné.

HEJNICE - KRÁTCE

Svět může ve filmu spasit malý kluk

Americký sci–fi film Probuzení tmy promítá dnes od 20.00 hodin Městské kino v Hejnicích. Will je třináctiletý kluk, který jednoho dne zjistí, že začíná nabývat nadpřirozené schopnosti a že se s ním děje něco podivného. Je to totiž on, kdo je nejmladším rytířem světla a musí se postavit tmě v odvěkém souboji dobra a zla. Za pomoci nových přátel a ochránců se vydává na cestu napříč staletími.

JILEMNICE - KRÁTCE

Lístky na festival jsou již k dispozici

Předprodej vstupenek na 14. ročník festivalu Březen – měsíc divadla začal již ve čtvrtek. Vstupenek je prozatím dostatečný počet na všech prodejních místech. Tradiční přehlídku divadelních souborů, které přijedou z celé republiky, pořádá Společenský dům Jilm. Zájemci si od pátka mohou lístky zakoupit právě ve společenském domě Jilm v Jilemnici a také v jilemnickém informačním středisku.

JABLONEC n. N. - KRÁTCE

Beseda o hudbě

V pondělí 4. února se bude v jablonecké knihovně , od 10. hodin besedovat na téma Bach a Händel v podání Magdaleny Kožené. O hudbě s Věrou Štrynclovou.

ŽELEZNÝ BROD - KRÁTCE

Pohádkový příběh plný písniček

V sobota 2. února uvede městské divadlo Železný Brod, od 10. hodin pohádku Princezna a loupežníci. Příběh plný písniček, jehož hrdinové jsou trochu naruby. Královna není zrovna dáma, princezna není bezbranná rozmazlená ufňukaná slečinka a loupežníci jsou obyčejní chlapíci, které do lesů vyhnala nepřízeň válečné doby. Napínavé úsměvné situace a písničky jistě zaujmou nejen malé diváky.

FILMOVÝ TIP - FRÝDLANT V ČECHÁCH

Kino hraje film s Petrem Čtvrtníčkem

Nový český film Poslední plavky s populárním Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli promítá dnes od 17.30 a 20.00 hodin kino ve Frýdlantu v Čechách.
Komedie vypráví příběh Jardy Kuchaře, hrdiny zašlé éry tuzexového bonu. Jeho finanční příjem plyne z pronájmu vlastního bytu.
Každé léto je proto nucen trávit u opuštěného rybníka, kde provozuje ještě opuštěnější bufet. Jeho pravou rukou je zde místní prosťáček Kamil Hošpes.
Mezi hrstku zákazníků patří dvojice traktoristů Jirka s Péťou a Jardův zapřísáhlý nepřítel, fanatický rybář Pepa Vrtílek se svým psem Pepíkem. Rozmarnou letní pohodu nečekaně naruší monstrózní zjevení. Z hlubin vod třetí závlahové kategorie se vynořil monstrsumec Lojza a sežere Vrtílkova psa.