„Jde o poslední kapelu, s níž bychom se před prázdninami měli během cyklu kulturní čtvrtky Frýdlantě sejít. Písničky v podání této kapely jistě všechny naladí na letní dovolené a na příchod prázdnin, a vnesou pohodu do našich duší tak, jak si to doba letního nicnedělání zasluhuje,“ podotkl frýdlantský místostarosta Miloslav Ferles.

Zrekonstruované nádvoří frýdlantské radnice hostí pravidelné kulturní čtvrtky už nějaký čas. První koncert tu patřil na začátku května libereckému smíšenému pěveckému sboru Ještěd.

Dále tu vystoupila dívčí skupina z Višňové – Proudy. Pěvecké dívčí kvarteto, doprovázeno kytarami, zazpívalo posluchačům jak vlastní písničky, tak i skladby z cizího repertoáru. Na konci května se na nádvoří blýskla country kapela zdravotníků z Liberecka DCM a po nich divákům zahrála známá folková skupina Vltavín.

„Neděláme si prozatím ambice pořádat zde velkolepá vystoupení hvězd, neboť jde obvykle o finančně nesmírně náročnou záležitost. Přesto jsme se pokusili pro první ročník Frýdlantských kulturních čtvrtků zajistit program, jenž by mohl být zajímavý a mohl by zpříjemnit jarní a letní podvečery v našem městě,“ dodal Miloslav Ferles.

Poslední plánovaný koncert skupiny Smějouse byl kvůli onemocnění v kapele odložen. Dnes by to proto muzikanti měli svým fanouškům vynahradit.