„Josef Sazama našel jako někdejší absolvent SPŠT v Brně našel uplatnění ve Státním výzkumném ústavu textilním v Liberci. Postupem času ovládl techniky jehlování, všívání a kalandrování natolik mistrovsky, že své pracoviště netkaného textilu proměnil v experimentální ateliér,“ uvedl na pondělní vernisáži mluvčí kraje Jiří Langer.

Josef Sazama je autorem, který se vyjadřuje pomocí materiálu, jehož vlastnosti důvěrně zná. Precizní znalost technik mu dovoluje dotvářet a přetvářet původní záměr v průběhu realizace.

Velký význam v Sazamově textilní tvorbě patří barvě. Výtvarník má již za sebou řadu úspěšných výstav u nás, ale i v zahraničí. Jeho výtvarná díla jsou součástí různých interiérů a zařízení.

„Josef Sazama vystavuje nádherných dvacet tapisérií, většinou s přírodními motivy – Karibik, Pocta van Goghovi, Blatný potok, Zátiší s kukuřicí, Zlatá rybka, Rajská zahrada Tornádo a další, které jsou návštěvníky úřadu velmi obdivovány,“ upozornila Marie Filipová, vedoucí kanceláře ředitele úřadu Bohdana Tomáše, jenž nad výstavou převzal záštitu. Výstava potrvá do konce měsíce a je otevřena v úředních hodinách.