Liberec se stal v neděli jedním ze třinácti míst České republiky, kde vystoupil Chór Uralských Kozáků, sbor, který byl založen před více než 80 lety.
Unikátní galakoncert Chóru Uralských Kozaků zaplnil kostel sv. Antonína Velikého v Liberci.

Uralští Kozáci nedávno vyjeli na své celoevropské turné. Během této šňůry zpíval sbor například v Holandsku, Francii nebo Rakousku. Po starém koninentu nyní zpěváci putují s programem Vzpomínky na staré Rusko . . . hudební cesta v posledním století. Zpívají především liturgické a ruské lidové písně, mezi liturgickými nechybí například ani skladby od Čajkovského.

Světově proslavený Chór Uralských Kozáků působí více jak 80 let. Jeho cílem je uchovávat hodnoty ruské pravoslavné církve a ruského folkloru. Světove otřesy, které Rusko roku 1917 zažilo, vyhnalo mnohé lidi před kommunistickou vládou z domovů. Mezi nimi bylo také hodně kozáků, kteří se usadili v několika zemích Evropy i Ameriky. Kozáci se po letech začali scházet a při jejich setkání vždy ožívaly staré ruské písně a tance.

Tak se roku 1924 v Paříži zrodil z lásky ke staré vlasti a původní lidové kultuře Chór Uralských Kozáků, který se stal v krátkém čase díky osobnosti Andreje Šolucha pojmem. Po začátku války chór roku 1940 pozastavil svou činnost. Časem se ji podařilo opět obnovit, jedním z nejznámějších zpěváků byl Ivan Rebroff.

Poslední turné s již stárnoucím Andrejem Šoluchem se uskutečnilo roku 1972. V posledních letech se podařilo chór obnovit a navázat současnou činností na jeho slavnou historii.