Může se dům o dvou patrech najednou jen tak objevit v ulici? Že ne? Ale tenhle dům to dokáže. Protože je to kouzelný dům. Vevnitř se celý chvěje, trochu vrže a je v něm spousta chodeb a pokojů a především dveří, za kterými to hučí, kráká, vrčí, šeptá… jako by za nimi bylo třeba celé údolí nebo temný les. Nebo něco úplně jiného…

Autorem pohádky je Petr Vodička, který se ujal i režie a není to jeho první počin v libereckém loutkovém divadle. Je podepsaný již pod řadou oceňovaných titulů, například Tristan a Isolda, Babu a papoušek a další.

Představení už viděli žáci libereckých základních škol, oficiální premiéru ovšem má dnes od 18 hodin v Naivním divadle.

Roztomilá klíčnice

Příběh má nádech fantasy příběhu. Vystupuje v něm černokněžník Urgast, bláznivý kouzelník Král Vlaštovka, zapálený čtenář, ale i lesní mužíci, kteří mají svého náčelníka.

Hlavní hrdinkou je klíčnice s velice dlouhým jménem, které říkají Berta, kterou ztvárnila Barbora Kubátová, a její zpočátku nanicovatý strašpytel nápadník Jons, kterého hraje Adam Kubišta.

Zprvu se mu ani moc nechce, na nějaká dobrodružství on vlastně není stavěný. Jeden by o něm téměř řekl, že je to tak trochu strašpytel… Jenže to by z onoho domu nesměla vyjít dívka jménem Berta. Ukáže se, že je majitelkou klíčů od všech dveří v kouzelném domě. A také, že je moc krásná a milá a hodná… a že není těžké se do ní zamilovat. Na první pohled. Jons by vám mohl vyprávět.