Stalo se už tradicí, že liberecký tribute band Rammsteinů pořádá svůj předvánoční koncert koncem listopadu v Domě kultury Liberec. Připadá na sobotu 21. a jako host se před nimi představí dívčí rockové trio K2. Party začne v 19.30. Liberečtí Rammsteini i letos přichází s několika novinkami.

„Probíhají u nás velké personální změny. Po třinácti letech odešel kytarista Honza Táborský Lagerfeuer do důchodu. V kulturáku odehraje svůj poslední koncert. Ale neloučí se s námi úplně. Nárazově může alternovat a také u nás bude působit jako technický poradce. Koncert v Domě kultury bude taková rozlučka s ním," řekl zpěvák Martin Černý alias Martier.

Basa a kytara

Jeho místo převezme současný basista Schimanski, na místo basáka vybrala kapela nového člena. Po krátkém hledání narazila na šikovného libereckého hudebníka, který si říká Golem. Hraje v kapelách Treius a Fasteratu.

R+ Members Club si hodně zakládají na pódiové show a pyrotechnice. I letos kapela slibuje několik vizuálních překvapení.

Drsnější písně

„I playlist prošel faceliftem. Nechali jsme v něm staré silné písně a přidali jsme několik skladeb z alb prostřední tvorby Rammstein. Setlist jsme posílili o drsnější a svižnější kusy. Drží to více pohromadě. Celkově je to hodně metalový seznam. Přitvrdili jsme," nechtěl kvůli překvapení jmenovat konkrétní písně zpěvák, ale o jedné navrátilecké se zmínil. Fanoušci se mohou těšit na staronovou věc Mein Teil ze čtvrté řadové desky Rammsteinů Reise Reise.

RMC chtějí zůstat kořenů a soustředit se na jednoduchost a přímočarost vyjádření. V playlistu i efektech.

„Koncert vnímáme jako jedno tělo. Nechceme ho rozbíjet ani doplňovat o videa nebo prvky, které by odváděly pozornost od muziky," vysvětlil zpěvák.

Dívčí rockové trio

Předkapela je pro Liberecko překvapením a úplnou novinkou. RMC se s tříčlennou dívčí rockovou kapelou K2 společně na pódiu vídají už od roku 2008. Dámy hrají v sestavě basa, bicí a kytara poměrně tvrdší rock postavený na rockandrollových aranžích a zpěvu všech tří hudebnic. „Jsou to mladé dvaadvacetileté pohledné a talentované slečny. Hrají od deseti let, my jsme je poznali zhruba v patnácti," popsal Martin Černý.

R+ Members Club (RMC) jsou často považováni za revival. Sami sebe ale nazývají tribute bandem. Jejich originál totiž ještě stále žije a sem tam i koncertuje.

„Myslím, že se dá říci, že jsme remix tribute, protože si songy Rammsteinů hrajeme po svém, máme svoje efekty i originální převleky," doplnil frontman.

R+ MEMBERS CLUB

koncert

předkapela: K2

Kdy: sobota 21. listopadu, 19.30

Kde: Dům kultury, Liberec