Na co se může divák těšit?

MO: Jako tradičně bude s námi vystupovat dětský sbor Severáček. Letos se role moderátorky zhostila Eliška Jansová a jako hosta jsme pozvali Romana Tomeše. Jablonecký koncert odmoderuje Bára Mottlová a místo Romana Tomeše bude vystupovat Dan Bárta.

Co předchází vánočnímu koncertu?

MO: To by bylo na celé týdenní vydání. Je to specifický koncert, dlouho se připravuje, zahraje se a pak je zase rok klid. Intenzivně se na jeho přípravě pracuje od září. Skvěle se nám spolupracuje s paní ředitelkou libereckého divadla, máme podporu Libereckého kraje a města Liberec.

Vánoční koncert Big'O'Bandu je už tradiční klasika, o který je velký zájem. To dokazují vždy rychle vyprodané vstupenky. Neuvažujete udělat koncertů více či někde jinde, kam by se vešlo více lidí?

MO: Je to jedinečný koncert jak pro nás, tak i pro lidi. Pozornost a energie by se rozměnila a nebylo by to už ono, ten ojedinělý zážitek pro všechny.

Zazní pouze vánoční písně?

MO: Bude to kombinace. Samozřejmě zazpíváme vánoční písně, ale pak už to rozjedeme jako na pořádné párty, jak je u nás zvykem. Lidé si zatancují v divadle a my jim nabídneme tu možnost a atmosféru.

Jak probíhá výběr těch písní?
MO: Sám vybírám, co objevím a zpěvačky a sólisté mi naposílají desítky písní a já podle nálady a podle dalších, asi 85 ukazatelů, písně vyberu. Pak je všechny upravím pro náš 25 členný big band a jdem na to.

Takže si např. sednete k počítači a pustíte si Youtube?

MO: Přesně tak. Ideální jsou pro nás 70. a 80. léta, kde je spousta super hitů.

Můžete konkrétně odtajnit pár písní, co zazní?

MO: 23 písniček, např. nová Pink, dále Let it go (v češtině Najednou z filmu Ledové království) kvůli dětem, Monkey Business, koledy či Sting. A možná přijde Ježíšek (smích).

Big´O´Band

Bude opět kostým u písně Najednou?

MO: Ano, jak zpěvačka, tak i moderátorka.

EJ: Já se na to moc těším, jenom přemýšlím, že mám růžový kostým, ne modrý (hlavní hrdinka Elsa má ve filmu modré šaty, pozn. redakce).

Následující koncert v Jablonci bude mít stejný scénář?

MO: Dá se říci, že ano. Jen budou jiné asi jedna, dvě písně.

Lze označit koncert vyvrcholením sezóny?

MO: To určitě ne. Je jedinečný koncert z hlediska Vánoc, ale nesměrujeme k tomuto bodu. Hlavně se snažíme hrát zajímavé věci pro nás i pro lidi.

Jak se těšíte na příležitost moderovat tu akci?

EJ: Je to pro mě pocta. Jsem v Liberci rok a s Big'O'Bandem jsem se blíže seznámila na Majálesu Liberec 2017. Jsem nadšená a hrozně se těším, na tu vánoční atmosféru.

MO: Když jsme u té atmosféry, já bych zákonně zrušil veškeré Vánoce do prosince kdekoliv. Obchodní centra hrozně ruší tu vánoční atmosféru.

EJ: Já se snažím centrům vyhýbat, ale souhlasím.

Dodržujete či máte nějaké vánoční tradice?

MO: My jsme nikdy s manželkou Vánoce neslavili jen doma, jezdíme po příbuzných, nesedíme doma u televize. Letos máme vánoční dárek v podobě malého kapelníka Kryštofa, takže to bude ještě veselejší.

EJ: Já jsem vánoční typ. Letos zkouším i 23. prosince, volno mám jen 24. a 25. prosince. Sejdeme se se sestrou a mamkou a fakt nic neděláme, jíme cukroví a koukáme na pohádky, které známe nazpaměť.

Proč by měl člověk investovat do lístku právě na Big'O'Band?

EJ: Protože Big'O'Band hraje skvělou hudbu, je to zábavně udělané a hrají oproti ostatním prostě skvěle, energicky.
MO: Velkou výhodu i oproti lepším orchestrům máme v tom, že nás to prostě baví.

Něco na závěr, co byste chtěl vzkázat?

MO: Rádi bychom poděkovali lidem, že na nás chodí, teď nás čeká nabitá plesová sezóna a těšíme se.