Patří k nejoblíbenějším bavičům kratičkých skečů Komici s.r.o. a diváky baví společně s hercem Vojtěchem Kotkem i v televizních reklamách, které patří k těm zábavnějším a nebudí tolik nechuti jako jiné. Lukáš Pavlásek zasedne v porotě na čtvrtém ročníku Dlouhomosteckých divadelních hrátek.

Soutěž divadel se uskuteční 15. května od 9 do cca 14 hodin.

V letošním roce se na divadelním festivalu představí osm souborů a svá představení přijedou ukázat téměř dvě stovky dětí.

Přičichnou k umění

„Tento nápad mě zaujal. Je dobré pěstovat už v malých dětech zájem o kulturu a nejlépe se tak děje, když si samy k umění čichnou. Zároveň oceňuji práci učitelek a zároveň režisérek, neboť práce s tak malými herci není jednoduchá," pochvalovala si náměstkyně hejtmana LK Hana Maierová, která hodlá několik představení osobně zhlédnout.

„Myšlenka pořádat tento minifestival nás napadla proto, že školní dramatické kroužky na prvním stupni základních škol mají méně příležitostí hrát svá představení před publikem. Často se totiž nacvičuji krátká představení na různé školní vánoční besídky, ke Dni matek a podobně, a pak je dětem i učitelům líto, že už po premiéře nemají šanci si nacvičenou hru znovu zahrát," vysvětlila ředitelka školy Iva Poršová.

DLOUHOMOSTECKÉ DIVADELNÍ HRÁTKY

festival dětského divadla

Kdy: středa 15. května od 9 hodin

Kde: sál Obecního úřadu, Dlouhý Most

Porota: Lukáš Pavlásek, Ladislav Ondráček, Štěpánka Prýmková a Jan Cina

Kromě komika Lukáše Pavláska přijali pozvání do poroty Štěpánka Prýmková, herečka divadla F. X. Šaldy, Ladislav Ondráček, ředitel castingové agentury Locall Casting v Praze, Jan Cina, mladý herec a moderátor, který hrál ve filmu Smradi, nebo v několika televizních seriálech.

Většina škol se na „Mosty" vrací opakovaně, ale v letošním roce přivítá festival další dva nové soubory Kosteláček ze ZŠ a MŠ Bílý Kostel a Novovesáčci ze ZŠ a MŠ Nová Ves.

Pruhovaná žirafa

Stálicemi jsou již ostatní letos přihlášené soubory Kašpárek ze ZŠ Chrastava, Amos ze ZŠ s RVJ Husova Liberec, Vrchličáci ze ZŠ Vrchlického Liberec, Čertíci ze ZŠ Aloisina Výšina Liberec, Barvínci ze ZŠ Barvířská Liberec a domácí Dráček ze ZŠ a MŠ Dlouhý Most.

Loni vyhrál soutěž dětský divadelní soubor Pruhovaná žirafa ze ZŠ Český Dub s muzikálem Dobrodružství na moři.