Inscenace se dočkala deseti vyprodaných repríz v Malém divadle a herečky s ní objely i okolní města: Kryštofovo Údolí, Chrastavu a Teplice a dva festivaly v Železném Brodě a Českém Brodě.

Před 24 lety se setkaly ve společném angažmá ve Slezském divadle v Opavě na jednu jedinou sezónu. Poté se jejich cesty rozdělily.

Každá prošla náročnými etapami života. Jana stihla porodit tři děti a Zdislava se z Moravy vrátila do svého rodného města Železného Brodu, kde se stala členkou amatérského divadla J. K. Tyla. Se svými postavami mají hodně společného. Jen na útěku není ani jedna. O to víc si ho užívají spolu na jevišti.

„Slíbily jsme si, že si spolu jednou zahrajeme… Vyšlo to a diváci mohli posoudit, zdali si naše setkání užíváme adekvátně nestárnoucímu přátelství," řekla členka liberecké činohry Jana Hejret Vojtková.

Light design i zvuk představení obstará manžel liberecké herečky Pavel Hejret. „Představení před více jak rokem vzniklo spontánně, Zdislava nabídla Janě spolupráci na projektu Profesionálové hrají s amatéry. Pilotním projektem byl právě Na útěku," vysvětlil tiskový mluvčí divadla Jakub Kabeš.