Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knižní recenze: Jsem romantik, ale léčím se

S Gaelem se rozejde jeho přítelkyně, o které si myslel, že je pravou láskou. Ještě ke všemu ho opustí kvůli jeho nejlepšímu kamarádovi, a aby toho nebylo málo, jeho rodiče se rozvádějí. Trochu moc na mladou romantickou duši…

23.9.2017
SDÍLEJ:

Psací stroj. Ilustrační foto. Foto: Deník

I když se může zdát, že kniha Jsem romantik, ale léčím se, pracuje s řadou klišé, není tomu úplně tak. Hlavním hrdinou není totiž Gael, ale přímo Láska. V knize se prolínají dvě linie. Jedna z pohledu Gaela a druhou tvoří poznámky a připomínky Lásky, která seznamuje čtenáře s různými druhy lidí podle jejich přístupu k zamilovanosti (od romantika a dobrodruha přes skokana či cynika až po loajalistu a snílka).

Hned na začátku čtenář najde sedm pravidel Lásky, podle kterých pracuje. Jak sama o sobě říká, je efektivní, dokonalá, nedělá chyby a minimálně jednou se objeví ve vašem životě. A buďte v klidu, pravá láska není jen jedna…

Jsem romantik, ale léčím seA jelikož má Láska tak trochu černé svědomí kvůli rodičům Gaela, rozhodne se mu poslat tu správnou dívku. Pravou lásku, která udělá z člověka nikoliv tupce či sobce, ale lepší bytost. Bohužel ale nepočítala se zvratem, a tak bude muset slevit ze svých zásad, porušit pár pravidel a doufat, že k sobě Gael a jeho pravá láska najdou cestu. Zda se to podaří, nebudu prozrazovat, ale jelikož se jedná o knihu, která má čtenáře pohladit po duši, tak určitě to nebude tragédie…

V knize nehledejte žádné sálodlouhé filozofické zamyšlení nad láskou, k tomu není ani určena. Jedná se spíše o příběh, který se snaží originálně pojmout téma (nejen) pravé lásky, a to se autorce vcelku podařilo. Samozřejmě pár klišé zde čtenář najde (např. scéna na letišti). Charaktery postav odpovídají typům v přístupu k lásce (viz výše), takže sem tam se chovají otravně a předvídatelně. Jelikož knihu vydalo nakladatelství Fragment, je spíše cílena na mladší čtenáře, ale sáhnout po ní mohou i čtenáři, kterým už není -náct.

Autor: Jiří Louda

23.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Badmintonisté BK Technické univerzity v Liberci

Badmintonisté Liberce v 1. celostátní lize jednou vyhráli

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

V libereckém podniku pracovalo na černo přes dvacet cizinců

Liberec – V podniku na výrobu plastových komponentů do aut pracovalo bez platného pracovního povolení 23 cizinců převážně z Ukrajiny a Moldávie.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

Ke středeční stávce praktických lékařů se připojili také magistři, sice jen krátce, ale byli jednotní.

Na státní svátek se zájemcům otevře radnice

Liberec – O státním svátku 28. října mohou zájemci nahlédnout do reprezentačních prostor historické budovy radnice a vystoupit na věž s průvodcem každou půlhodinu v době od 9 do 14 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení